Puchar Polski: Bez niespodzianek w spotkaniach zespołów z niższych lig

Aktualizacja: 26 sty 2023, 14:24
25 wrz 2019, 19:47

Bez niespodzianek zakończył się pojedynki zespołów występujących w niższych ligach. Rekord Bielsko – Biała pokonał Concordię Elbląg, Stal Stalowa Wola nie dała szans Chemikowi Police, a Górnik Łęczna pokonał w Słupsku miejscowego Gryfa 3:1.

W spotkaniu dwóch III-ligowych zespołów w roi faworyta stawiana była drużyna Rekordu Bielsko-Biała. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą bramkę zobaczyli w 55.minucie gdy rzut karny na gola zamienił Szymon Szymański. W 82. minucie Concordia Elbląg po bramce samobójczej Konrada Karety doprowadziła do wyrównania. Gdy wydawało się że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Żołna. Zespół gości kończył mecz w ośmiu po tym jak czerwonymi kartkami ukaranych zostało trzech zawodników.

Rekord Bielsko – Biała – Concordia Elbląg 2:1 (1:0)
Szymański 55 (k), Żołna 90 – Kareta 82 (s)

Stal Stalowa Wola nie dała szans Chemikowi Police wygrywając w Policach 4:0. Strzelanie już w dziesiątej minucie rozpoczął Michał Fidziukiewicz, a osiem minut później wynik podwyższył Rafał Michalik. W drugiej części spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz, a wynik w 90.minucie ustalił Bartłomiej Ciepiela

Chemik Police – Stal Stalowa Wola 0:4 (0:2)
Fidziukiewicz 10, 77, Michalik 18, Ciepiela 90

Gryf Słupsk musiał uznać wyższość Górnika Łęczna z którym przegrał 1:3. Wynik spotkania w 11.minucie otworzył Marcin Stromecki wyprowadzając Górnika na prowadzenie. W 26.minucie do wyrównania po rzucie karnym doprowadził Damian Mikołajczak. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Pawła Wojciechowskiego, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik po rzucie karnym ustalił Krystian Wójcik.

Gryf Słupsk – Górnik Łęczna 1:3 (1:3)
Mikołajczyk 26 (k) – Stromecki 11, Wojciechowski 34, Wójcik 45 (k)