Puchar Polski dla Legii. Jednostronny finał na PGE Narodowym.

2 maj 2018, 19:51

Legia Warszawa po raz 19. w historii wywalczył Puchar Polski.Jeszcze nie dawno wydawało się, że Legia jest w kryzysie, nic bardziej mylnego. Od zdobycia podwójnej korony dzielą ja cztery mecze, które Legia musi wygrać, żeby tak jak dziś na koniec sezonu cieszyć się również ze zdobycia Mistrza Polski.

Finałowy mecz o Puchar Polski rozpoczął się pod dyktando Legii Warszawa.
W 12. minucie meczu kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym zobaczyli pierwsza bramkę tego spotkania.
Fatalny błąd obrońców Arki Gdynia !!
Dośrodkowanie z prawej flanki Antolicia, na bramkę głową zamienił niezawodny Jarosław Niezgoda.
Legia po zdobyciu bramki nie zwalniała tempa i dążyła do kolejnych bramek. W 15. minucie bardzo groźny strzał oddał Vesovic lecz piłka nie znalazła drogi do bramki, ale “Co się odwlecze, to nie uciecze”.
Błąd, kolejny ogromny błąd obrony Arki! Fantastyczne dośrodkowanie Antolicia na pole karne, piłka trafia pod nogi CAFU, który pakuje ją do bramki.
I tak Legia do przerwy prowadziła 2:0, po przerwie emocje mieliśmy dopiero w 58. minucie meczu, lecz było to spowodowane racami które totalnie zadymiły PGE Narodowy, piłkarze na murawę powrócili po 7 minutach.
W meczu pojawiła się jeszcze jedna nie przewidziana przerwa znów przez race, sędzia Lasyk po raz kolejny przerwał spotkanie.
w 71. minucie byliśmy świadkami brutalnego zagrania Piesio na Szymańskim czerwona kartka, katastrofalne wejście w nogi zasłużona “czerwień”.
Arkę było stać tylko na bramkę honorową w tym spotkaniu Daleki wyrzut z autu, przedłużenie głową Da Silvy do nabiegającego SOŁDECKIEGO, który pakuje piłkę do siatki.
Więcej emocji w tym meczu nie było i Legia cieszyła się ze zdobycia trofeum.

Arka Gdynia 1-2 Legia Warszawa
Soldecki (90+) – Niezgoda (12), Cafu (29)

Arka Gdynia – Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak – Marcus, Sołdecki, Bohdanow (46. Piesio), Nalepa (73. Marciniak) , Szwoch – Jankowski (46. Siemaszko).

Legia Warszawa – Cierzniak – Vesović, Remy, Pazdan, Hlousek – Cafu, Philipps, Antolić – Kucharczyk (90. Eduardo), Niezgoda, Radović (66. Szymański).