Puchar Polski kobiet: Medy Konin zagra w finale z Czarnymi Sosnowiec

6 maj 2019, 05:41

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Czarni Sosnowiec pokonali po rzutach karnych UKS SMS Łódź 5:4, a w drugim półfinale Medyk Konin wygrał 2:1 z Górnikiem Łęczna.

W Sosnowcu Łodzianki prowadziły od 76.minuty po bramce Klaudii Jedlińskiej i gdy wydawało się, że to one awansują w 90.minucie sędzia odgwizdał rzut karny, który wykorzystała Patricia Hmirova doprowadzając do dogrywki, która nie przyniosła bramek i o zwycięzcy miały zadecydować rzutu karne. Jedenastki lepiej wykonywały gospodynie, które wygrały 5:4 i awansowały do finału.

Czarni Sosnowiec – UKS SMS Łódź 1:1 (k 5:4)
Hmírová 90 (k) – Jedlińska 76

W Koninie spotkał się wicelider z liderem piłkarskiej ekstraklasy. Lepiej spotkanie rozpoczął Górnik, który objął prowadzenie w 12.minucie po uderzeniu Alicji Materek. Do wyrównania dziesięć minut później doprowadziła Nikol Kaletka, a bramkę na wagę awansu w 50.minucie zdobyła Dominika Kopińska.

Medyk Konin – Górnik Łęczna 2:1 (1:1)