Puchar Polski: Legia pokonała Puszczę Niepołomice i zameldowała się w kolejnej rundzie!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:23
25 wrz 2019, 22:25

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Puszczę Niepołomice (2:0) i awansowała do kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski.

Od pierwszych minut przewagę na murawie miał zespół Aleksandara Vukovicia. Puszcza starała się rozgrywać piłkę, ale nie była w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Radosława Cierzniaka. W 34. minucie po dośrodkowaniu Novikovasa, groźny strzał głową oddał Praszelik, jednak świetną interwencją popisał się Górski. Pierwsza bramka w tym meczu padła kilka minut przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Mateusz Wieteska, pokonując tym samym golkipera Puszczy.

W drugiej odsłonie spotkania Legia kontrolowała jego przebieg, jednak nie była w stanie sforsować defensywy klubu z Fortuna I Ligi. Dogodną okazję do podwyższenia prowadzenia zespół ze stolicy miał w 87. minucie, ale najpierw piłka po strzale Kante uderzyła w słupek, a następnie dobitkę Rochy zdołał obronić Górski. Chwilę później świetne prostopadłe podanie od Luquinhasa otrzymał Jose Kante i mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy, pieczętując tym samym awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

Puszcza Niepołomice 0:2 Legia Warszawa
41. Wieteska, 90. Kante

Puszcza Niepołomice: Górski – Bartków, Czarny, Stępień, Widejko (46. Mikołajczyk) – Bąk (75. Nowak), Serafin (82. Uwakwe), Stefanik, Tomalski, Kotwica – Embalo

Legia Warszawa: Cierzniak – Stolarski, Wieteska, Lewczuk, Rocha – Martins (87. Astiz), Antolić – Novikovas (70. Luquinhas), Praszelik (79. Karbownik), Nagy – Kante