Puchar Polski: Niespodziewane zwycięstwo Legii II, Miedź bliska kompromitacji

Aktualizacja: 27 sty 2023, 08:02
24 wrz 2019, 19:48

Kolejne mecze 1/32 finału piłkarskiego Pucharu Polski za nami. Dużą niespodziankę sprawiła druga drużyna Legii Warszawa, która pewnie pokonała I-ligowe Wigry Suwałki 2:0. Bliska kompromitacji była Miedź Legnica, ale ostatecznie pokonała po rzutach karnych Zagłębie Lubin II.

Wojskowi rozgrywający swój mecz w Ząbkach długo bezbramkowo remisowali z faworytami z Suwałk. Bramki padły dopiero w drugiej połowie, ale tylko dla gospodarzy. Najpierw w 62. minucie Jana Balawejdera pokonał Michał Mydlarz, a w samej końcówce awans do 1/16 finału przypieczętował Kacper Wełniak.

Legia II Warszawa 2-0 Wigry Suwałki
Michał Mydlarz 62, Kacper Wełniak 90

Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w Lubinie, gdzie druga drużyna Zagłębia podejmowała I-ligową Miedź Legnica. Zaczęło się sensacyjnie, bowiem już po dziewięciu minutach mieliśmy 2:0! Najpierw Bieszczada pokonał Bartosz Białek, a minutę później prowadzenie podwyższył Adam Borkowski.

Goście za odrabianie strat wzięli się dopiero w samej końcówce. W 84. minucie kontaktowego gola zdobył Hubert Antkowiak, a w 90. do remisu doprowadził Byrtek.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowała seria “11”. Te zdecydowanie lepiej wykonywali piłkarze Miedzi, którzy awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Zagłębie II Lubin 2-2 pd. k. 1-3 Miedź Legnica