Puchar Polski: Piast Gliwice gra dalej choć był bliski kompromitacji!

Aktualizacja: 16 sty 2023, 14:47
26 wrz 2019, 18:26

Piast Gliwice po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonał po dogrywce Unię Skierniewice 5:1 i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Awans wbrew pozorom rodził się jednak w bólach, a po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się tak, jak miało się rozpocząć. Już w 5. minucie prowadzenie mistrzom Polski dał Tiago Alves i wydawało się, że to dopiero początek strzelaniny podopiecznych Waldemara Fornalika. Nic takiego jednak nie miało miejsca i do końca pierwszej połowy taki wynik się utrzymał.

Po zmianie stron nadal stroną dominującą był Piast, jednak to Unia sensacyjnie pod koniec meczu doprowadziła do wyrównania. W 85. minucie Dawid Przezak pokonał Jakuba Szmatułę i sensacja była coraz bliżej. Ostatecznie takim wynikiem zakończyło się to spotkanie, a do końcowego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W niej swoje doświadczenie i przygotowanie fizyczne na bramki przekuli piłkarze Piasta, którzy nie dali gospodarzom już żadnych szans. W 100. minucie Hateley, w 105. Holubek, trzy minuty później z rzutu karnego Gerard Badia i na dobicie 117. minucie ponownie Hiszpan dali awans Piastowi Gliwice.

Unia Skierniewice 1-5 pd. Piast Gliwice
Dawid Przezak 63 – Tiago Alves 5, Tom Hateley 100, Jakub Holúbek 105, Gerard Badía 108 (k), 117