Puchar Polski: Rezerwy Legii grają dalej. Wysokie zwycięstwo Rakowa!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:17
30 paź 2019, 20:15

Za nami kolejne mecze Totolotek Pucharu Polski. W następnej rundzie rozgrywek zameldowali się piłkarze rezerw Legii Warszawa oraz zawodnicy Rakowa Częstochowa, którzy wyeliminowali odpowiednio Odrę Opole oraz Olimpię Elbląg.

W starciu rezerw Legii Warszawa z Odrą Opole od pierwszych minut nie brakowało emocji. Już w 10. minucie na prowadzenie mogli wyjść goście, ale z około dziesięciu metrów spudłował Ruiz Gonzales. W pierwszej odsłonie meczu swojej okazji nie wykorzystał również inny gracz Odry Arkadiusz Piech, którego uderzenie obronił Cezary Miszta.

Po zmianie stron obraz gry uległ sporej zmianie. Przewagę na murawie osiągnęli gracze z Warszawy, coraz częściej zagrażając bramce Kacpra Rosy. Na pierwszą bramkę przyszło nam poczekać aż do 75. minuty, ale za to trafienie Patryka Konika mogło wprawić w zachwyt. 18-letni zawodnik pięknym strzałem w samo okienko zapewnił swojej drużynie awans do 1/8 finału rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Legia II Warszawa 1:0 Odra Opole
75. Konik

Legia II Warszawa: Miszta – Mosór, Łakomy, Orlik, Waniek, Pruchnik (C), Cichocki (82. Cielemięcki), Niski, Neuman (70. Włodarczyk), Mydlarz (46. Konik), Grudziński

Odra Opole: Rosa – Żemło, Wypych, Mesjasz, Sobol, Winiarczyk (C) (62. Błanik), Piech, Słaby, Trojak, Timmermans (77. Czyżycki), Ruiz Gonzales (80. Skrzypczak)

Zdecydowanie więcej bramek padło na stadionie w Elblągu, gdzie Olimpia podejmowała Raków Częstochowa. Zawodnicy Marka Papszuna prowadzenie objęli już w 4. minucie za sprawą trafienia Felicio Brown Forbesa. Ten sam zawodnik na listę strzelców wpisał się również w 25. minucie podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Po zmianie stron beniaminek PKO Ekstraklasy ani przez chwilę nie zamierzał zdejmować nogi z gazu. W 68. minucie trafienie na 3:0 zaliczył Igor Sapała, przekreślając jakiekolwiek nadzieje gospodarzy na korzystny rezultat. W doliczonym czasie rywalizacji gola na 4:0 zdobył natomiast Aleksandar Kolev i takim też wynikiem zakończył się dzisiejszy mecz.

Olimpia Elbląg 0:4 Raków Częstochowa
4. Forbes, 25. Forbes, 68. Sapała, 90+4. Kolev

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Morys, Lewandowski (C), Wenger, Sedlewski, Demianiuk, Kuczałek, Krasa, Szuprytowski (76. Bednarski), Prytuliak (59. Jabłoński), Brychlik (59. Miller)

Raków Częstochowa: Szumski – Petrasek (C), Piątkowski, Azemović, Luković, Musiolik, Sapała, Nouvier, Babenko, Jach, Forbes