Puchar Polski: Sandecja Nowy Sącz zagra w kolejnej rundzie!

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:50
24 wrz 2019, 20:19

Sandecja Nowy Sącz wygrała na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3:1) w ramach 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Dość niespodziewanie to drużyna z III ligi wyszła na prowadzenie w 28. minucie spotkania. Efektowną bramkę przewrotką zdobył napastnik, Jakub Chrzanowski. Sandecja zdołała odpowiedzieć kilka minut później za sprawą trafienia Tadeusza Sochy. Tuż przed przerwą to przyjezdni objęli prowadzenie, a na listę strzelców po błędzie obrońców rywali wpisał się Thiago.

W drugiej połowie spotkania podopieczni Tomasza Kafarskiego potwierdzili swoją przewagę nad niżej notowanym rywalem za sprawą trafienia Kamila Ogorzałego z 73. minuty. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zespół z Fortuna I Ligi awansował do 1/16 finału rozgrywek.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 Sandecja Nowy Sącz
28. Chrzanowski – 35. Socha, 42. Thiago, 73. Ogorzały

KSZO Ostrowiec Św.: Lipiec – D.Cheba (66. Chałas), Mężyk, Dybiec, Worach – Persona, Imiołek (46. Miłek), Mąka (46. Burzyński), Kaczmarek, Nogaj – Chrzanowski

Sandecja Nowy Sącz: K. Baran – Socha, G. Baran, Basta, Maślanka (70. Danek) – Walski, Kanach, Thiago (77. Dudzic), Kun, Ogorzały (85. Flis) – Korzym