Puchar Syrenki: Polacy przegrali w finale po rzutach karnych

3 wrz 2017, 01:36

Bardzo dobrze spisali się polscy piłkarze do lat 17 (rocznik 2001) w tegorocznej edycji turnieju o Puchar Syrenki! Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego po dwóch zwycięstwach (z Węgrami i Belgią) tym razem w decydującym pojedynku musieli przełknąć gorycz gorzkiej pigułki…

“Biało-czerwoni” w finale mierzyli się ze zdecydowanymi faworytami turnieju, Portugalczykami. Nasi piłkarze jednak nadspodziewanie dobrze spisywali się na tle już renomowanych nazwisk i po 80 minutach (grano 2×40 minut) na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Zatem o wszystkim decydowały rzuty karne…Te słabo wykonywały obie ekipy, ale w decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowali piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego, którzy wykorzystali dwie ostatnie jedenastki i wygrali 2:0.

Polska 0-0 k. 0-2 Portugalia