Puchar Syrenki U-17: Polacy zdemolowali Szwajcarów i zagrają w finale

Aktualizacja: 23 sty 2023, 14:18
8 wrz 2019, 18:34

Reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez Marcina Dorne pokonała w drugim spotkaniu turnieju o Puchar Syrenki Szwajcarię 4:1.

Spotkanie które odbywało się na stadionie w Sulejówku lepiej rozpoczęło się dla Szwajcarów, którzy za sprawą Mauricio Willimanna w 29.minucie wyszli na prowadzenie. Polacy odpowiedzieli tuż przed przerwo po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Szymon Włodarczyk. Na początku drugiej części spotkania reprezentacja Polski szybko zdobyła dwie bramki. W 52.minucie Biało-Czerwonych na prowadzenie wyprowadził Kacper Kozłowski, a cztery minuty później wynik podwyższył Ariel Mosór. Wynik spotkania w 61.minucie ustalił Szymon Włodarczyk zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.
Szwajcarzy od 82.minuty grali w osłabieniu po tym jak czerwona kartkę za kopnięcie rywala otrzymał Till Mühlethaler.

W meczu finałowym, który zostanie rozegrany 10 września o godzinie 17:00 na Arenie Ząbki, Polacy zmierzą się z Anglikami.

Polska – Szwajcaria 4:1 (1:1)