Puchar Turcji: Rizespor o krok od awansu do półfinału. Tuszyński tym razem bez gola

11 lut 2016, 21:34

Rizespor z Patrykiem Tuszyńskim w składzie niespodziewanie pokonał na wyjeździe Basaksehir 2:0, w meczu 1/4 finału Pucharu Turcji. Były zawodnik Jagiellonii Białystok tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Rewanż odbędzie się 2 marca.

To spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla zespołu Polaka. Już w 6. minucie Robin Yalcin dał Rizesporowi prowadzenie. Mimo przewagi gospodarzy w pierwszej części wynik po 45 minutach był identyczny.

Druga połowa to jeszcze większa niemoc zespołu Basaksehir. Gospodarze jeszcze częściej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego wynikało. Fakt, że zespół ten w drugiej połowie nie oddał żadnego celnego strzału, mówi sam za siebie. Goście natomiast atakowali rzadko, ale mądrze. Efektem tego był gol Mehmeta Akyuza na 20 minut przed końcem. Drużyna Polaka bez problemu dowiozła prowadzenie do końca meczu. W 88. minucie boisko opuścił Tuszyński. Zmienił go Ahmet Ilhan Ozek.

Istanbul Basaksehir – Caykur Rizespor 0:2 (0:1)
0:1 – Yalcin 6′
0:2 – Akyuz 70′