Puchar Włoch: Fiorentina melduje się w kolejnej rundzie

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:28
3 gru 2019, 23:07

ACF Fiorentina pokonała przed własną publicznością AS Cittadellę (2:0) i awansowała do 1/8 finału Pucharu Włoch. Bartłomiej Drągowski oraz Szymon Żurkowski cały mecz spędzili na ławce rezerwowych.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 21. minucie rywalizacji. Riccardo Sottil zagrał piłkę w pole karne do Marco Benassi’ego, a ten mocnym uderzeniem po ziemi pokonał golkipera rywala. Kilka minut później za faul na rywalu tuż przed polem karnym czerwoną kartkę otrzymał Lorenzo Venuti, przez co Fiorentina ponad godzinę grała w osłabieniu.

Nie przeszkodziło jej to jednak w zdobyciu kolejnej bramki. W 53. minucie Rachid Ghezzal zagrał do zupełnie niekrytego tuż przed bramką Benassi’ego, a ten po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Ustalił tym samym wynik spotkania na 2:0.

W następnej rundzie podopieczni Vincenzo Montelli zmierzą się z Atalantą, która od 1/8 finału rozpocznie swoją przygodę z Coppa Italia.

ACF Fiorentina 2:0 AS Citadella
21. Benassi, 53. Benassi

ACF Fiorentina: Terracciano – Dalbert (82. Terzic), Ranieri, Milenkovič, Venuti – Benassi, Pulgar, Castrovilli – Sottil (32. Lirola), Vlahovič, Ghezzal (75. Caceres)

AS Cittadella: Maniero – Mora, Perticone, Camigliano, Ventola – Bussaglia (78. Rosafio), Iori, Proia – Luppi (73. D´Urso), Panico, Celar (73. Diaw)