Puchar Włoch: Juventus remisuje i awansuje dalej! Szczęsny na ławce

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:57
12 cze 2020, 23:07

Juventus bezbramkowo zremisował w piątkowym meczu Pucharu Włoch z Milanem. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził bramkarz reprezentacji Polski i Juventusu – Wojciech Szczęsny.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym przed przerwą na pandemię koronawirusa, padł remis 1:1. Tym samym bliżej awansu do finału byli gospodarze z Turyny, którym do awansu do finału wystarczył bezbramkowy remis.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gospodarze. Już w 2 minucie na strzał z okolic 16 metra zdecydował się Costa.

W 14. minucie po konsultacji z wozem VAR sędziujący to spotkanie Gianluca Rocchi przyznał Juventusowi rzut karny za zagranie ręką Contiego. Przed szansą na strzelenie bramki stanął Ronaldo, lecz trafił on w słupek.

Kilka chwil później czerwoną kartkę za nieprzepisowe zachowanie dostał Rebić, co znacząco osłabiło Milan, który do awansu potrzebował strzelić minimum jedną bramkę.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis premiujący awansem do finału drużynę z Turynu, która miała 70 procent posiadania piłki.

Tuż po wznowieniu gry niezłą szansę na gola mieli goście. W pole karne dośrodkowywał Bonaventatur, zaś niecelny strzał głową oddał Calhanoglu.

Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała znaleźć drogi do siatki, więc w środowym finale zagra Juventus.

Puchar Włoch, 12.06.2020.                                                                                        Juvetnus 0:0 AC Milan