Puchar Włoch: Napoli nie rezygnuje z europejskich pucharów. Reprezentanci Polski w półfinale Copa Italia

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:21
21 sty 2020, 23:26

W ligowych rozgrywkach zespołowi Napoli idzie jak po grudzie i nie ma on szans powtórzenia sukcesów z ostatnich sezonów. Neapolitańczycy z Milikiem i Zielińskim pokonali jednak dziś w meczu Pucharu Włoch Lazio 1-0 i są już w półfinale tych rozgrywek.

O sukcesie miejscowej drużyny zdecydował początek spotkania. Już w 2. min. gry Insigne po podaniu Piotra Zielińskiego zdobył zwycięskiego, jak się po dziewięćdziesięciu kilku minutach gry okazało, gola. Pierwsze pół godziny tego spotkania było intensywne w sytuacje boiskowe, nie zawsze związane z grą w duchu fair-play, niemniej brzmiące niczym wyrocznia tej rywalizacji. W 10. min. po nieczystym zagraniu w polu karnym rzut karny mieli piłkarze Lazio, jednak Immobile wykonał go fatalnie, wysoko uderzając na bramką. Bardzo szybko również dwóch piłkarzy – po jednym z każdej strony – złapało po dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwone i musiało opuścić boisko. W 19. min. taka kara spotkała piłkarza Napoli Hysaja, a sześć minut później z tych samych powodów do szatni zmuszony był się udać Leiva. Na boisku zrobiło się przestrzenniej, ale nie wpłynęło to na jakość widowiska.

Ciekawiej zrobiło się pod koniec meczu. W 71 min. pokazał się z dobrej strony Arkadiusz  Milik, który jednak dochodząc do centry oddał strzał głową w słupek. W 85. min. Lazio od straty gola uratowała poprzeczka, a trzy minuty później piłka znalazła się w siatce miejscowych. Dwukrotnie mieli szczęście w tej sytuacji piłkarze Napoli – piłka po strzale zawodnika ze stolicy Włoch trafiła w słupek, a celna dobitka została wykonana z pozycji… spalonej.

W doliczonym czasie gry ponownie zadrżały serca kibicom Napoli, kiedy Milik najpierw w polu karnym przerwał nieszablonowy atak Rzymian, a później stracił piłkę na rzecz innego zawodnika niedaleko przed bramką. Gracze Lazio z prezentu jednak nie skorzystali. Na swoim przyzwoitym poziomie zagrał drugi z reprezentantów Polski – Piotr Zieliński. Obaj polscy piłkarze wystąpili na boisku w maksymalnym wymiarze czasu.

SSC NAPOLI  1-0  SS LAZIO

SSC Napoli: Ospina – Hysaj, Di Lorenzo, Manolas, Rui – Demme, Zieliński, Lobotka (22. Luperto) – Callejón (68. Elmas), Milik, Insigne (77. Ruiz)

S.S. Lazio: Strakoša – Felipe, Acerbi, Radu (70. Patric) – Lazzari, Parolo, Leiva, Milinković-Savić, Lulić (76. Jony) – Immobile, Caicedo (55. Correa)