Puchar Włoch: Napoli remisuje z Polakami w składzie

Aktualizacja: 29 maj 2023, 12:11
13 cze 2020, 22:59

W sobotnim meczu Pucharu Włoch Napoli mierzyło się z Interem. W pierwszym półfinałowym starciu górą byli dzisiejsi gospodarze, którzy pokonali w Mediolanie Inter 1:0.

W wyjściowej jedenastce znalazł się Piotr Zieliński, zaś Arkadiusz Milik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Wynik spotkania otworzył w 3. minucie Eriksen, który pokonał golkipera gospodarzy po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego.

Tym samym Napoli do awansu potrzebowało strzelić minimum jedną bramkę, lecz z każdym kolejnym trafieniem rywali, musieliby zdobyć o jedną więcej od Interu.

Do wyrównania doprowadził w 40. minucie Mertens. Wcześniej kapitalną kontrę przeprowadzili jego koledzy. Po nieudanym rzucie rożnym wykonanym przez Mediolańczyków, długą piłkę w kierunku pędzącego do przodu Insignie zagrał Ospina. Insigne przebiegł kilka metrów z piłką, którą odegrał do Mertnensa, zaś Belg pewnym strzałem z 10 metrów pokonał Handanovicia.

Do szatni obie drużyny schodziły remisując 1:1. Średnio spisywał się Piotr Zieliński, którego próby grania kombinacyjnie kończyły się niepowodzeniem. – Nie jest łatwo grać na pustym stadionie, jesteśmy przyzwyczajeni do naszych fanów, ale niestety musimy przestrzegać zasad. Postaramy się dla nich wygrać – mówił w przerwie Polak.

W 64. minucie Zieliński nieźle zagrał do Insigne, ten poszedł na solo, lecz jego uderzenie zatrzymał bramkarz przyjezdnych – Handanovic.

W 74. minucie na boisku pojawił się kolejny z Polaków. Milik już w pierwszych sekundach pobytu na murawie starał się pomóc kolegom blokując jednego z przeciwników.

Dziesięć minut zagrał z Arkadiuszem Milikiem Piotr Zieliński, który boisko opuścił w 84. minucie. W jego miejsce wskoczył Allan.

Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała strzelić kolejnej bramki, co oznacza, że w finałowym spotkaniu z Junvetusem zagra Napoli.

Puchar Włoch; 13.06.2020.                                                                                          Napoli 1:1 Inter Mediolan                                                                                          41′ Mertens – 2′ Eriksen