Puchar Włoch: Pierwsze trofeum Szczęsnego z Juventusem!

9 maj 2018, 23:17

Wojciech Szczęsny i jego Juventus Turyn zdobyli czwarty z rzędu Puchar Włoch! Turyńczycy w finale rozgrywanym na Stadio Olimpico w Rzymie rozgromili AC Milan aż 4:0. Niestety, reprezentant Polski oglądał to spotkanie z ławki rezerwowych.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramki i na prawdziwą kanonadę kibice musieli czekać aż do 57. minucie, kiedy to Donnarummę pokonał Marokańczyk Benatia. Cztery minuty później było już 2:0 po bramce Douglasa Costy. Nie minęły trzy minuty, a ekipa z Milanu była już na łopatkach. Wynik podwyższył ponowie Benatia, dla którego był to drugi gol w finale. Co ciekawe zarówno on, jak i Costa trafili przed sezonem do Juventusu z Bayernu Monachium. Wynik spotkania na kwadrans przed końcem ustalił bramką samobójczą Kalinić.

Dla Juventusu to już 13. w historii triumf w Pucharze Włoch oraz czwarty z rzędu.

Juventus FC 4-0 AC Milan
Medhi Benatia 57, 64, Douglas Costa 61, Nikola Kalinić 76 (s)