Puchar Włoch: Wojciech Szczęsny znów z czystym kontem. Juventus gra dalej

3 sty 2018, 23:31

Wojciech Szczęsny znów wyszedł w podstawowym składzie Juventusu Turyn! Tym razem reprezentant Polski rozegrał 90 minut w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Włoch przeciwko Torino. Derby wygrał Juventus 2:0, a Polski golkiper znów zachował czyste konto.

Faworytem derbowego starcia w 1/4 finału Coppa Italia był oczywiście Juventus, ale już nie raz mieliśmy okazję się przekonać że derbowe pojedynki rządzą się swoimi prawami i przed meczem nie należy nikogo skazywać na porażkę.

Tym razem jednak faworyci nie pozostawili złudzeń o czym mówi nie tylko wynik, ale i wydarzenia boiskowe. Torino w całym meczu oddało zaledwie jeden celny strzał z którym żadnych kłopotów nie miał bezrobotny dziś Szczęsny. Z drugiej strony jego koledzy nie zawiedli i bombardowali bramkę niepewnego dzisiejszego wieczora byłego bramkarza Lechii Gdańsk, Vanji Milinkovicia-Savicia, który najpierw kapitulował po strzale Douglasa Costy w 15. minucie, a następnie Mario Mandziukicia w 67. minucie meczu.

W 1/2 finału Juventus zmierzy się z Atalantą Bergamo, która niespodziewanie wyeliminowała wczoraj Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.

JUVENTUS TURYN – TORINO 2:0
15′ Costa, 67′ Mandziukić