Puchary coraz bliżej Płocka. Pewne zwycięstwo Wisły

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
13 maj 2018, 20:53

Wisła Płock mająca nadzieję na występ w europejskich pucharach, wysoko pokonała Koronę Kielce (4:1) i powróciła na 4. pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Podopieczni Jerzego Brzęczka przed tą kolejką tracili do Górnika Zabrze zajmującego ostatnie z miejsc premiujących grą w europejskich rozgrywkach trzy punkty. Zwycięstwo nad Koroną i porażka Zabrzan z Legią mogła Nafciarzom pomóc w odzyskaniu tej pozycji.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie najlepiej jak mogli. Już w 2. minucie daleki wyrzut z autu Arkadiusza Recy wykorzystał Jose Kante, który uprzedził bramkarza Korony i wpakował piłkę do siatki. Korona Kielce nie walcząca już w tym sezonie o nic, wyglądała momentami jakby była już myślami na wakacjach. W 14. minucie prawą stroną ruszył Konrad Michalak, którego strzał obroniony przez Hamrola dobił Kamil Biliński i w Płocku mieliśmy już 2:0. Przed przerwą na listę strzelców ponownie wpisał się żegnający po tym sezonie z klubem Jose Kante, tym razem wykorzystując podanie od Vareli.

Po zmianie stron zmotywowana przez trenera Lettieriego Korona zaczęła grać nieco lepiej. Szansy z rzutu wolnego nie wykorzystał w 59. minucie spotkania Mateusz Możdzeń, bo świetną interwencją popisał się golkiper Wisły. W 78. minucie meczu w polu karnym faulowany przez Stefańczyka był Cebula i sędzia wskazał na rzut karny. “Jedenastkę” pewnie wykorzystał Sanel Kapidzić zmniejszając rozmiary porażki. Chwilę później boisko z drugą żółtą kartką opuścić musiał Michal Gardawski, osłabiając swój zespół w ostatnich minutach spotkania. W 86. minucie Rymaniak faulował w polu karnym Recę i sędzia Daniel Stefański po konsultacji z systemem VAR ponownie podyktował rzut karny. Na bramkę, pewnym strzałem zamienił go Nico Varela pieczętując zwycięstwo swojego zespołu.

W ostatniej kolejce Wisła zagra na wyjeździe z Jagiellonią, natomiast Korona zmierzy się z Zagłębiem na własnym stadionie.

Wisła Płock 4:1 Korona Kielce (3:0)

1:0 2′ Jose Kante

2:0 14′ Kamil Biliński

3:0 41′ Jose Kante

3:1 78′ Sanel Kapidzić

4:1 88′ Nico Varela

Wisła Płock: Dähne – Stefańczyk, Dźwigała, Uryga, Reca – Michalak, Szymański, Furman (71′ Rasak), Varela (89′ Rogalski) – Biliński, Kante (76′ Štilić)

Korona Kielce: Hamrol – Rymaniak, Diaw, Kovacević, Kallaste (30′ Aankour) – Możdżeń, Petrák (46′ Kapidžić) – Janjić, Cebula (80′ Malarczyk)