Puszcza nie odpuszcza! Z 0:3 na 3:3, Jagiellonia traci punkty

16 gru 2023, 18:30

W pierwszym sobotnim meczu ostatniej w tym roku kolejki PKO BP Ekstraklasy Puszcza Niepołomice po znakomitym pościgu zremisowała u siebie 3:3 z Jagiellonią Białystok. Beniaminek przegrywał już 0:3, ale po zmianie stron zdołał doprowadzić do podziału punktów.

Puszcza odrobiła trzy gole straty

Spotkanie rozpoczęło się dla Jagiellonii znakomicie, bowiem już w 9. minucie niezawodny Bartłomiej Wdowik trafił do siatki z rzutu wolnego, choć przy pomocy obrońcy i rykoszetu. Przed upływem pół godziny gry goście prowadzili już 3:0 – w 17. minucie podwyższył Nene, a w 28. minucie trzecią bramkę strzelił Jesus Imaz.

Po zmianie stron Puszcza totalnie zmieniła swoje oblicze, czego efekt nadszedł bardzo szybko. Już w 50. minucie gospodarze strzelili kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Artur Siemaszko. Był to tak naprawdę początek niesamowitej pogoni beniaminka.

W 63. minucie Jose Naranjo sfaulował we własnym polu karnym Romana Yakubę, za co arbiter słusznie wskazał na 11 metr. Po chwili piłkę do siatki skierował Artur Craciun. Obrońca z Mołdawii okazał się bohaterem – w 83. minucie wykorzystał drugi rzut karny, podyktowany po faulu Nene na Jakubie Serafinie.

3:3 Artur Craciun [karny] 83′

Po czwartym z rzędu ligowym meczu bez porażki Puszcza przynajmniej do niedzieli przesunęła się na 13. miejsce w tabeli. Jagiellonia z kolei pozostaje na drugim miejscu, a do liderującego Śląska Wrocław traci aktualnie trzy punkty.