Strona główna Piłka nożna PZPN opublikował oficjalny raport z mistrzostw świata!

PZPN opublikował oficjalny raport z mistrzostw świata!

0
Foto: REUTERS/Kai Pfaffenbach

Polski Związek Piłki Nożnej ugiął się pod naporem opinii publicznej i postanowił opublikować na swojej stronie oficjalny raport z tegorocznych mistrzostw świata, które odbyły się w Rosji i były niestety klęską dla naszej reprezentacji…

– Tego typu raporty są generalnie poufne i przeznaczone do wewnętrznej wiadomości związku sportowego jednak wobec sporego zainteresowania opinii publicznej, a także części mediów, upatrujących w raporcie jakichś niezdrowych emocji, zdecydowaliśmy się raport sztabu reprezentacji opublikować. Chciałbym podkreślić, że Polski Związek Piłki Nożnej nie ma niczego do ukrycia. Jak wszyscy chyba zauważyli od prawie sześciu lat prowadzimy otwartą politykę, potrafimy cieszyć się zwycięstwami, ale i też zmierzyć się z porażką. – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes PZPN Zbigniew Boniek.

– Jako wieloletni człowiek piłki, najpierw jako zawodnik, później trener i działacz chciałbym podzielić się osobistą refleksją: jeszcze żaden raport nie wyjaśnił do końca w sposób jednoznaczny przyczyn porażki czy też zwycięstwa jakiejkolwiek drużyny. To raczej zbiór subiektywnych ocen i analiz niż podanie jedynej i obiektywnej prawdy. Mam nadzieję, że publikacja raportu kończy rozdział polskiej piłki pod nazwą „Rosja 2018”.

– Mamy teraz nowego selekcjonera reprezentacji Polski, nowy sztab szkoleniowy drużyny narodowej, nowe cele sportowe i wyzwania. Skupmy się więc na tym, co nas czeka w bliższej i dalszej przyszłości. Zaczynamy 7 września w Bolonii meczem z Włochami w Lidze Narodów – zakończył prezes Zbigniew Boniek.

PEŁNY RAPORT DO POBRANIA TUTAJ.

Źródło: Własne/PZPN

Komentarze