Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Latal bliski pożegnania z Piastem, głośne nazwiska w gronie możliwych następców!

Latal bliski pożegnania z Piastem, głośne nazwiska w gronie możliwych następców!

0

Ważą się losy Radoslava Latala na stanowisku trenera Piasta Gliwice. Dziś Rada Nadzorcza klubu ma zadecydować o przyszłości Czecha, który w sezonie 2015/16 zdobył z piastunkami tytuł wicemistrzów Polski. 

Dzisiejszy dzień ma być decydujący jeśli chodzi o przyszłość gliwickiego Piasta. W godzinach popołudniowych ma się zebrać Rada Nadzorcza klubu, która ma podjąć decyzję o ewentualnym zwolnieniu trenera Latala lub o udzieleniu mu wotum zaufania. Nieoficjalnie wiadomo, że włodarzom Piasta skończyła się cierpliwość do Czecha, którego podopieczni w rundzie wiosennej przegrali wszystkie mecze, notując fatalną serię pięciu kolejnych porażek.

https://twitter.com/grzesgarbacik/status/836492044759674881

W drużynie wicemistrzów Polski coraz częściej dochodzi do zgrzytów na linii trener – zawodnicy. Po ostatniej ligowej porażce z Górnikiem Łęczna obrońca Piasta Marcin Pietrowski przyznał, że zespół potrzebuje zmian. Trener Radoslav Latal nie pozostał dłużny i również dolał oliwy do ognia:

Piłkarze muszą być odpowiedzialni za swoją drużynę, a czasami tak to nie wygląda – powiedział na pomeczowej konferencji

Mimo że czeski szkoleniowiec wciąż oficjalnie nie został zwolniony, w mediach pojawiają się nazwiska jego możliwych następców. Na czele stawki znajduje się dwóch kandydatów – Dariusz Wdowczyk i Piotr Mandrysz. Obaj trenerzy pozostają obecnie bez pracodawcy i mogliby z miejsca objąć gliwicką drużynę.

Komentarze