Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Rafał Ulatowski wraca do Lecha Poznań

Rafał Ulatowski wraca do Lecha Poznań

0

Rafał Ulatowski zostanie szefem szkolenia w Akademii Lecha Poznań. To nowa funkcja, której zadaniem będzie koordynowanie i sprawowanie pieczy nad pracą trenerów młodzieżowych. Pracę w Kolejorzu Ulatowski rozpocznie 1 lipca, a umowa będzie obowiązywać 3 lata.

– Szkolenie piłkarzy i wprowadzanie ich do pierwszej drużyny to jedna z najważniejszych sfer naszej działalności – mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. – Kolejorz jest klubem wielkopolskim, bardzo silnie zakorzenionym w regionie, dla którego pragnienie poczucia dumy z wychowanków jest bardzo ważne. Chcemy, by młodzi absolwenci Akademii trafiali do pierwszego zespołu i takie uczucia wywoływali u każdego kibica pojawiającego się na INEA Stadionie.

Do tej pory funkcja szefa szkolenia w akademii nie funkcjonowała. Została stworzona na potrzeby dalszego rozwoju tej niezwykle istotnej części Klubu i w odpowiedzi na jej potrzeby. Stanowisko to jest powszechne w wielu klubach Bundesligi, istnieje też m.in. w Feyenoordzie Rotterdam, czy FC Basel.

– Dla Rafała Ulatowskiego to nowa rola. Zależy nam na tym, by jego doświadczenie i wiedza służyły trenerom młodzieżowym. Chcemy ich zachęcić do kreatywnego podejścia do zawodu, a nowy szef szkolenia ma dawać im świeże spojrzenie na ich pracę i często prowokować do konstruktywnej dyskusji, której efektem będą sukcesy naszych wychowanków. Zwłaszcza w I drużynie – tłumaczy wiceprezes.

Ulatowski jest trenerem z bogatym doświadczeniem w futbolu seniorskim. Pracował w klubach Ekstraklasy, pierwszej ligi, a także z reprezentacją Polski, w której był asystentem Leo Beenhakkera. – Moim najważniejszym zadaniem będzie inspirowanie szkoleniowców do tego, żeby cały czas podnosili swoje umiejętności. Mam być kimś kto monitoruje ich pracę podczas ich codziennych zajęć, omawia ją i wypracowuje z całym sztabem szkoleniowym Akademii nowe i efektywne rozwiązania – przyznaje Ulatowski, który jest posiadaczem licencji UEFA Pro.

Dla 43-letniego szkoleniowca to powrót do stolicy Wielkopolski. Z Lechem był już związany w przeszłości, gdy był asystentem trenera Czesława Michniewicza. – Bardzo ucieszyłem się z propozycji pracy w Kolejorzu. To jeden z największych klubów w Polsce. Nie bez powodu Akademia Lecha Poznań  jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą w Polsce – podkreśla.

Komentarze