niedziela, 2 października, 2022

Rafał Wolski wróci nieco wcześniej. Łaskawsza decyzja Komisji Ligi

Na początku września Rafał Wolski został ukarany przez Komisję Ligi zawieszeniem na cztery mecze. Jednak czołowy piłkarz Ekstraklasy wróci do gry odrobinę wcześniej, gdyż Najwyższa Komisja Odwoławcza skróciła zawodnikowi wymiar kary. To dobra informacja dla Wisły Płock i 29-latka.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Rafał Wolski wróci do rywalizacji wcześniej

Komisja Ligi nałożyła karę na Rafała Wolskiego w postaci czterech meczów dyskwalifikacji za nadepnięcie Erika Janży. Miało to miejsce podczas pojedynku 8. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze. Pomocnik ujrzał wówczas czerwoną kartkę, ale po rozpatrzeniu sprawy postanowiono go potraktować ostrzej.

Wczoraj Najwyższa Komisja Odwoławcza podjęła decyzję dotyczącą tej kwestii, skracając Wolskiemu karę do trzech meczów zawieszenia. Pozostałą część kary zawieszono na pół roku. To efekt odwołania się Wisły Płock do wspomnianego organu. Pierwotne postanowienie ponownie rozpatrzono, dzięki czemu piłkarz wróci na boiska najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce wcześniej.

Bez jednego ze swoich liderów „Nafciarze” ponieśli porażki z Radomiakiem Radom (0:2) oraz z Zagłębiem Lubin (1:2). Skutkiem przegranych spotkań był spadek na czwartą pozycję w tabeli Ekstraklasy. Obecnie Wisła Płock legitymuje się bilansem pięciu zwycięstw, dwóch remisów i trzech porażek (łącznie 17 punktów). Płocczanie do liderującej Legii Warszawa tracą trzy „oczka”.

Wolski od inauguracji kampanii 2022/2023 błyszczał na boiskach polskiej ligi. Do tej pory w bieżącym sezonie rozegrał osiem meczów, strzelając pięć goli oraz notując trzy asysty. Wcześniejszy powrót piłkarza do składu Wisły Płock to bez wątpienia bardzo dobra wiadomość dla „Nafciarzy”.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Rafał Wolski nie ma dobrej passy. Piłkarz zawieszony na ponad miesiąc!

 Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA