Rajd Katar: Sonik umacnia się na prowadzeniu

22 kwi 2015, 20:03

Rafał Sonik umocnił się na prowadzeniu w Rajdzie Katar(druga runda Pucharu Świata w quadach) po zwycięstwie w trzecim etapie!

-Zmienialiśmy się na prowadzeniu z Mohamedem Abu Issą – czasem różnice były minutowe, czasem sekundowe, ale bardzo trudno tutaj uciec. Udało mi się to dopiero na ok. 270 kilometrze, kiedy rywal popełnił spory błąd nawigacyjny i zorientowałem się, że jedziemy zupełnie nie w tą stronę. Kolejne 3-4 minuty zajęło mi określenie właściwego kierunku. Wygrywam póki co rajd, to jest najważniejsze. Teraz trzeba się zregenerować i przygotować do ostatnich dwóch etapów” – mówi Sonik , który debiutuje w barwach Orlen Team.

Oprócz Sonika wysoko są również inni Polacy: w kategorii samochodów Marek Dąbrowski i Jacek Czachor są szóści, Adam Małysz z Rafałem Martonem dziewiąci. Również dziewiąte miejsce zajmuje Jakub Piątek(w kategorii motocyklistów).

“Cały odcinek przejechaliśmy swoim tempem nie tracąc kontaktu z czołówką. Ominęły nas niespodzianki, choć dzisiaj nie brakowało trudnych fragmentów trasy, a dodatkowo odbijające się od piachu słońce ograniczało widoczność. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z wyniku i awansu o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej. Za nami połowa rajdu, pozostało jeszcze 800 kilometrów odcinków specjalnych, wszystko może się zdarzyć” – powiedział Dąbrowski.

Straciliśmy wiele cennych minut, bo śladów po poprzednich odcinkach specjalnych jest coraz więcej i bardzo łatwo o mały błąd, który może być bolesny w skutkach” – wspomniał Małysz, który w trzecim etapie był ósmy.