Raków ma problem? Bardzo groźnie wyglądający uraz Iviego Lopeza [WIDEO]

27 cze 2023, 13:49

Ivi Lopez nie będzie miło wspominał pierwszego letniego sparingu Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski bez problemu wygrali 4:0 z Puszczą Niepołomice, ale Hiszpan musiał opuścić boisko już po 20. minutach po faulu, który może skutkować groźną kontuzją.

Bolesna kontuzja Iviego Lopeza

W 20. minucie sparingowego starcia z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy doszło do groźnego zdarzenia. Gwiazdor Rakowa ruszył z piłką w kierunku pola karnego rywali, ale zatrzymał go jeden z przeciwników. Po kontakcie z rywalem Lopez upadł na murawę i krzyczał, a przy tym nie był w stanie sam zejść z boiska.

O tym, że był to poważny uraz mógł świadczyć fakt, że inni piłkarze Rakowa zaczęli łapać się za głowy. Po kilku minutach Hiszpan w asyście członków sztabu medycznego wstał i na własnych nogach, jednak podparty o lekarzy, zszedł z boiska i nie wrócił już do gry.

Raków pewnie wygrywa z Puszczą

Jeśli okaże się, że kontuzja Lopeza będzie poważna, Raków Częstochowa może mieć spory problem. Hiszpan może być kluczową postacią mistrzów Polski w eliminacjach do europejskich pucharów. Pierwszym rywalem drużyny prowadzonej przez Dawida Szwargę w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów będzie estońska Flora Tallinn.

Piłkarze Rakowa Częstochowa nie mieli problemu z odniesieniem zwycięstwa w pierwszym letnim sparingu. Mistrzowie Polski triumfowali 4:0, a gole strzelali Łukasz Zwoliński, Władysław Koczerhin, Gustav Berggren i Bartosz Nowak.

Reprezentacja Polski w listopadzie zagra mecz towarzyski. PZPN potwierdza rywala