Raków Częstochowa osłabiony. Szymon Czyż wypada na pół roku

13 wrz 2022, 12:05

Nie mamy dobrych wieści dla sympatyków Rakowa Częstochowa. Zespół wicemistrzów Polski będzie musiał kolejne pół roku radzić sobie bez Szymona Czyża. Utalentowany 21-latek doznał kontuzji w meczu z Legią Warszawa, która eliminuje go z gry aż do 2024 roku.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Czyż doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego

Znakomicie spisali się piłkarze Rakowa Częstochowa w meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna rozbili Legię Warszawa 4:0, a bramki w meczu strzelali Ivi Lopez, Fabian Piasecki i Bartosz Nowak. Niestety, mecz przeciwko stołecznemu klubowi nie będzie kojarzył się częstochowskim kibicom jedynie ze zwycięstwem swojego zespołu.

W 63. minucie niedzielnego spotkania urazu doznał bowiem Szymon Czyż, który na murawie starł się z Bartoszem Sliszem. Zawodnicy walczyli o górną piłkę, ale noga piłkarza Rakowa nienaturalnie się wykrzywiła. Młody pomocnik padł na boisko jak porażony, a do akcji natychmiast wkroczyli lekarze. W związku z tym Czyża zmienić musiał Władysław Koczerhin.

We wtorek klub z Częstochowy poinformował, że w przypadku 21-letniego zawodnika ziścił się najgorsze ze scenariuszy. Badania wykazały bowiem zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Oznacza to, że zawodnika czeka operacja rekonstrukcji więzadła, po której przerwa w grze potrwa minimum pół roku.

Dla Rakowa kontuzja Czyża jest dużym problemem. Miesiąc temu kontuzji barku doznał inny zawodnik z Częstochowy, czyli Ben Lederman, który nie zagra jeszcze przez cztery tygodnie.

W tym momencie podopieczni Marka Papszuna zajmują 4. lokatę w ekstraklasowej tabeli. Przed Rakowem plasuje się Legia Warszawa, Pogoń Szczecin oraz Wisła Płock. Z kolei mistrzowie Polski, czyli Lech Poznań, tracą do drużyny z Częstochowy pięć punktów.