Raków lepszy od Legii w hicie kolejki! Mistrz Polski triumfuje w Warszawie

8 paź 2023, 19:33

Raków Częstochowa przerwał passę 24 kolejnych ligowych meczów Legii Warszawa na własnym stadionie bez porażki. Mistrzowie Polski wygrali w hicie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2:1 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Remis Legii z Rakowem do przerwy

Pomimo skandalu w Holandii po meczu z AZ Alkmaar w Lidze Konferencji Europy, od pierwszych minut w drużynie Legii zagrał Josue, który już w piątej minucie obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny. Pierwsze fragmenty meczu należały do Rakowa, który dostał za to nagrodę.

W 26. minucie aktywny w tym spotkaniu John Yeboah znalazł się na prawym skrzydle, po czym zagrał do środka, gdzie znajdował się Władysław Koczerhin. Ukrainiec nie zastanawiał się ani chwili i oddał strzał z pierwszej piłki, pokonując w bardzo ładny sposób bezradnego Kacpra Tobiasza.

Legia próbowała odrobić straty jeszcze przed przerwą i gdy wydawało się, że sztuka ta się nie uda, w doliczonym czasie gospodarze dopięli swego. Z lewego skrzydła ładnie dośrodkował Yuri Ribeiro, a w polu karnym najlepiej zachował się Paweł Wszołek, który strzałem głową znalazł drogę do siatki.

Raków wywozi zwycięstwo z Warszawy

Po przerwie to Legia wydawała się mieć optyczną, ale także realną przewagę pod kątem posiadania piłki czy stwarzania zagrożenia pod bramką rywala. W międzyczasie na murawie pojawili się Maciej Rosołek czy Rafał Augustyniak. Zwłaszcza ten drugi był mocno aktywny.

Obrońca Legii miał znakomitą okazję do strzelenia gola na 2:1, ale zamiast tego, kilka minut później okazał się pechowcem. Po wstrzeleniu piłki w pole karne Augustyniak pechowo znalazł się na drodze jej lotu i wpakował ją do własnej bramki. W 74. minucie Raków prowadził więc 2:1.

Legia Warszawa vs Raków Częstochowa 1:2
0:1 Władysław Koczerhin 26′
1:1 Paweł Wszołek 45+2′
1:2 Rafał Augustyniak [sam.] 74′

Zwycięstwo Rakowa sprawia, że mistrzowie Polski z dorobkiem 22 punktów w 10 spotkaniach wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli. Legia ma 20 punktów i obecnie zajmuje czwarte miejsce.