Raków rozbija Jagiellonię na starcie sezonu. Świetny mecz Zwolińskiego

Aktualizacja: 23 lip 2023, 13:51
22 lip 2023, 19:36

Raków Częstochowa w iście mistrzowskim stylu rozpoczął nowy sezon PKO BP Ekstraklasy, w którym będzie bronił tytułu. Drużyna prowadzona przez Dawida Szwargę bez większego problemu wygrała 3:0 z Jagiellonią Białystok, a dwa gole strzelił Łukasz Zwoliński.

Zwoliński dał prowadzenie do przerwy

Mający za sobą udany rewanż z Florą Tallinn zespół Dawida Szwargi mierzył się z Jagiellonią, która latem straciła kilku ważnych piłkarzy. Z drużyny z Podlasia odeszli bowiem między innymi Israel Puerto, Marc Gual czy Michał Pazdan. Mistrzowie Polski dokonali z kolei kilku bardzo ciekawych wzmocnień.

Jeden z nowych graczy Rakowa, Łukasz Zwoliński dał o sobie znać już w meczu z Florą, gdy dwukrotnie trafiał do siatki. Tym razem były napastnik Lechii Gdańsk ponownie dał popis umiejętności. W drugiej minucie doliczonego czasu gry otworzył wynik, pokonując bezradnego Zlatana Alomerovica.

Raków dopełnił dzieła po przerwie

Po przerwie ekipa z Częstochowy wydawała się być cały czas głodna goli i pierwszy efekt nadszedł w 63. minucie. W polu karnym faulowany był Łukasz Zwoliński i sam poszkodowany po chwili doszedł do piłki ustawionej na 11 metrze, po czym pewnym strzałem podwyższył na 3:0.

Raptem 180 sekund później było już 3:0. Po świetnym zagraniu Johna Yeboaha na wolne pole do Gustava Berggrena, Szwed zagrał wgłąb pola karnego, a tam najlepiej odnalazł się Bartosz Nowak, który ustalił rezultat tego spotkania.

Raków Częstochowa vs Jagiellonia Białystok 3:0
1:0 Łukasz Zwoliński 45+2′
2:0 Łukasz Zwoliński [karny] 63′
3:0 Bartosz Nowak 66′

Kolejny ligowy mecz ekipa Rakowa rozegra dopiero 5 sierpnia – w 3. kolejce zmierzy się u siebie z Wartą Poznań. Spotkanie drugiej serii z Koroną Kielce zostało przełożone, bowiem 26 lipca i 2 sierpnia mistrzowie Polski zagrają w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Karabachem Agdam. Jagiellonię z kolei czeka domowe starcie z Puszczą Niepołomice.