Pogoń wygrywa na start sezonu Ekstraklasy. Zadecydował gol debiutanta

21 lip 2023, 19:56

Pogoń Szczecin odniosła pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Zespół Jensa Gustafssona w starciu otwierającym kampanię 2023/24 pokonała 1:0 Wartę Poznań po bramce debiutującego Efthymiosa Koulourisa.

Skromna wygrana Pogoni na otwarcie sezonu

W obu drużynach przy okazji tego spotkania debiutowali nowi środkowi napastnicy. W ekipie Warty pierwszy występ notował sprowadzony z austriackiego Wolfsbergera Dario Vizinger, natomiast w drużynie Jensa Gustafssona debiutował Efthymios Koulouris, król strzelców greckiej ligi z sezonu 2018/19, który ostatnio grał w LASK-u Linz.

Pierwsza połowa stała na niezłym poziomie – nie można było narzekać na nudę, choć akcji bramkowych nie było specjalnie zbyt dużo. Jedna z nich zakończyła się jednak bramką. W 36. minucie Marcel Wędrychowski dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Efthymios Koulouris, który strzelił pierwszego gola na polskich boiskach.

W drugiej części piłkarze Warty Poznań nie mogli znaleźć posobu na to, aby doprowadzić do wyrównania. Trener Dawid Szulczek miał do dyspozycji na ławce rezerwowych niemal samych młodzieżowców, którzy również nie byli w stanie odmienić wyniku. Ostatecznie Pogoń dowiozła zwycięstwo 1:0 do końcowego gwizdka.

Warta Poznań vs Pogoń Szczecin 0:1
0:1 Efthymios Koulouris 36′

W drugiej kolejce Warta Poznań ponownie zagra przed własną publicznością, a jej rywalem będzie Górnik Zabrze. Pogoń Szczecin z kolei zagra u siebie z Widzewem Łódź, ale jeszcze w środku tygodnia czeka ją mecz z Linfield w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.