Raków zrewanżował się Chojniczance

24 lis 2018, 00:42

W 3. kolejce Fortuna 1 Ligi, jak dotychczas jedyną porażkę w sezonie poniósł Raków Częstochowa. Drużyna spod Jasnej Góry przegrała 1:2 z Chojniczanką Chojnice. W 20. kolejce podopieczni Marka Papszuna wzięli odwet.

Chojniczanka jest jedyną drużyną w tym sezonie, która pokonała lidera Fortuna 1 Ligi. Jednak na własnym stadionie Raków jest niepokonany i podtrzymał dobrą passę, ogrywając ekipę z Chojnic 1:0.

Raków od początku atakował i już w 7. minucie zdobył bramkę, która ostatecznie przesądziła o zwycięstwie. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Szymon Lewicki głową pokonał bramkarza rywali. Do przerwy gospodarze mieli jeszcze kilka szans, ale żadnej nie wykorzystali.

Po przerwie obudzili się goście, ale oni też byli nieskuteczni. W końcówce spotkania, za drugą żółtą kartkę, z boiska wyleciał Arkadiusz Kasperkiewicz. Razem z doliczonym czasem, Chojniczanka przez 10 minut grała w przewadze. Na wyrównanie czasu jednak nie wystarczyło i ekipa z Częstochowy zanotowała 17. mecz z rzędu bez porażki.