Raków zwyciężył ze Spartakiem Trnava 2:0! Dwa oblicza “Medalików”

4 sie 2022, 20:33

Raków Częstochowa pokonał Spartaka Trnavę 2:0 w trzeciej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji. Ponownie ze świetnej strony pokazał się autor dwóch trafień, Ivi Lopez. To porządna zaliczka przed rewanżem w Częstochowie.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Po Kazachstanie czas na Słowację

Raków Częstochowa zainaugurował eliminacje do fazy grupowej Ligi Konferencji od drugiej rundy. Wówczas przed własną publicznością drużyna prowadzona przez trenera Marka Papszuna zwyciężyła z FK Astaną 5:0. W rewanżu nie wziął udziału bohater rywalizacji w Częstochowie, a mianowicie Ivi Lopez.

Natomiast polski zespół i tak w bardzo dobrym stylu pokonał oponentów z Kazachstanu 1:0. W trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji los skojarzył ekipę “Medalików” ze Spartakiem Trnava. Podopieczni Papszuna przez całą pierwszą połowę znów zachwycali kibiców składnymi akcjami. W 30. minucie wynik otworzył Ivi Lopez, a drugą bramkę dołożył z rzutu karnego tuż przed przerwą, w doliczonym czasie pierwszej części meczu.

Raków lepszy w pierwszym meczu ze Spartakiem Trnava

W drugiej połowie zawodnicy Rakowa mocno spuścili z tonu i coraz częściej do głosu dochodzili gospodarze. Słowacka drużyna próbowała nękać częstochowian centrami w pole karne oraz uderzeniami z dystansu. Na szczęście, bezskutecznymi. Jednak żeby nikt nie myślał sobie, że to była przysłowiowa obrona Częstochowy, “Medaliki” również miały swoje okazje. Głównie po kontratakach.

Rakowowi zabrakło właściwie precyzyjniejszej finalizacji akcji. Dodatkowo trzeba jasno podkreślić, że w pewnym momencie zespół Papszuna wdał się w zupełnie niezrozumiałą zabawę ze swoim bramkarzem. O mały włos i rezultat mógłby brzmieć odrobinę gorzej. A tak? Raków Częstochowa będzie podchodził do rewanżu z dwubramkową zaliczką.

Mecz rewanżowy pomiędzy Rakowem Częstochowa i Spartakiem Trnava odbędzie się już za tydzień w Częstochowie. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.