Ranking UEFA. Wygrana Legii doskonałą informacją dla Polski

10 lis 2023, 10:00

W czwartek swoje mecze w europejskich pucharach rozegrały Legia Warszawa oraz Raków Częstochowa. Wojskowi przed własną publicznością pokonali Zrinjski Mostar (2:0) w ramach 4. kolejki grupowej Ligi Konferencji, dzięki czemu poprawili notowania naszego kraju w rankingu UEFA.

Ranking UEFA. Polska zmniejszyła stratę do Grecji i Ukrainy

Biało-czerwoni kibice mają powody do radości po rozegraniu ostatnich spotkań w ramach Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Raków Częstochowa przegrał co prawda ze Sportingiem, ale nasz kraj, dzięki zwycięstwu Legii Warszawa, dostał w rankingu UEFA 0,5 punktu. To pozwoliło utrzymać Polsce 20. miejsce w klasyfikacji. Aktualnie na koncie Polski jest 24,125 punktu.

To dobre informacji, gdyż zmniejszyła się strata naszego kraju do Grecji (19. miejsce) oraz Ukrainy (18. lokata). W przypadku pierwszego z wymienionych państw był to słaby tydzień. PAOK tylko zremisował z Aberdeen, a greckie kluby grające w Lidze Europy przegrały swoje spotkania. Słabo poszło też naszym wschodnim sąsiadom. Wyższość rywala musiała uznać Zoria Ługańsk, która przegrała w starciu z Maccabi Tel Awiw (1:3).

Doskonale dla Polski potoczyły się również mecze z udziałem Chorwatów, którzy plasują się jedno miejsce za nami w rankingu UEFA. Dinamo Zagrzeb przegrało bowiem swoje spotkanie w Lidze Konferencji Europy z Viktorią Pilzno (0:1). To sprawiło, że przewaga Polski nad Chorwacją wzrosła do 1,1 punktu. 

Ranking UEFA, 10 listopada
Fot. Rankinguefa.pl

Kapitalne trafienie w Lidze Konferencji. Autorem Jakub Piotrowski [WIDEO]

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA