Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Ranking UEFA: Wysokie pozycje reprezentacji Polski i Legii Warszawa na zakończenie roku!

Ranking UEFA: Wysokie pozycje reprezentacji Polski i Legii Warszawa na zakończenie roku!

0

Powoli czas na podsumowanie kończącego się 2017 roku. Był on szczególnie udany dla polskiej piłki reprezentacyjnej bowiem kadra Adama Nawałki po 12 latach ponownie zagra na mistrzostwach świata. Gorzej wiodło nam się niestety w piłce klubowej gdzie zawiódł nawet nasz eksportowy zespół – Legia Warszawa. W rankingu UEFA nie miało to jednak tak wielkiego odzwierciedlenia…

Szczególnie wysoko jest reprezentacja Polski, która zakończyła rok na dziewiątym miejscu. Prowadzą Niemcy przed mistrzami Europy, Portugalczykami oraz Belgami.

CZOŁÓWKA REPREZENTACYJNEGO RANKINGU UEFA:

1. Niemcy
2. Portugalia
3. Belgia
4. Hiszpania
5. Francja
6. Anglia
7. Szwajcaria
8. Włochy
9. Polska
10. Islandia

Równie dobrze prezentuje się Legia Warszawa, która jest oczywiście najwyżej wśród polskich klubów. Mimo słabych występów w tym sezonie w europejskich pucharach mistrzowie Polski plasują się na 57. miejscu. W pierwszej “200” uwzględniony jest jeszcze Lech Poznań będący na 159. pozycji. Prowadzi Real Madryt przed FC Barceloną i Bayernem Monachium Roberta Lewandowskiego.

CZOŁÓWKA KLUBOWEGO RANKINGU UEFA:

1. Real Madryt
2. FC Barcelona
3. Bayern Monachium
4. Atletico Madryt
5. Juventus Turyn
6. Paris Saint-Germain
7. Sevilla
8. Manchester City
9. FC Porto
10. Borussia Dortmund

Komentarze