Real wypuścił zwycięstwo! Manchester City w dobrej pozycji przed rewanżem

9 maj 2023, 22:56

Real Madryt zremisował 1:1 z Manchesterem City w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Na Santiago Bernabeu byliśmy świadkami pięknych bramek, a taki wynik sprawia, że rewanż zapowiada się niezwykle interesująco.

Real Madryt awansował do półfinału po dwóch dość łatwych meczach z Chelsea, które wygrał po 2:0. Manchester City z kolei najpierw rozbił Bayern Monachium 3:0, natomiast w rewanżu padł remis 1:1, który w zupełności wystarczył mistrzom Anglii, aby awansować do kolejnej rundy.

Piękny gol Viniciusa

W obu drużynach nie było zbyt wielu nieobecnych, a jedyne absencje dotyczyły formacji obronnej. Po stronie “Królewskich” brakowało zawieszonego na żółte kartki Edera Militao i kontuzjowanego Ferlanda Mendy’ego, natomiast Pep Guardiola nie mógł skorzystać z Nathana Ake, który narzekał na uraz mięśniowy.

Początek meczu był dość zaskakujący – Manchester City miał wyraźną przewagę, podczas gdy “Królewscy” wydawali się grać mocno zachowawczo. Goście nie stworzyli sobie jednak ani jednej groźnej sytuacji, choć przez długie fragmenty byli zdecydowanie lepszą stroną.

Real Madryt po raz kolejny zrobił to, do czego zdążył przyzwyczaić – najpierw grał niemrawo, a potem wyprowadził cios. W 36. minucie Vinicius Junior zdecydował się na mocny strzał z dystansu i była to świetna decyzja, bowiem w pięknym stylu pokonał Edersona.

Manchester City wyjeżdża z Madrytu z remisem

W drugiej części “Królewscy” byli znacznie aktywniejsi, co przełożyło się na atrakcyjność meczu. Gospodarze próbowali iść za ciosem i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Brakowało im jedynie drugiej bramki, która potwierdziłaby ich przewagę.

Tymczasem wydarzyło się coś zupełnie odwrotnego. W 67. minucie Ilkay Gundogan odegrał do Kevina De Bruyne, a ten pięknym, mierzonym strzałem z pierwszej piłki pokonał Thibauta Courtoisa i na nowo wlał nadzieje w serca kibicow Manchesteru City.

W końcowych minutach zdecydowaną przewagę miał Real Madryt, ale nie zdołał odwrócić losów meczu. Remis 1:1 sprawia, że kwestia rewanżu, który odbędzie się w środę 17 maja zapowiada się bardzo ciekawie.

19-krotny reprezentant Polski trenerem w Bundeslidze? Chce bo Borussia M’Gladbach