Real znowu to zrobił. Remontada “Królewskich” w meczu z Milanem

24 lip 2023, 07:46

Real Madryt udanie rozpoczął zmagania w amerykańskim turnieju towarzyskim Soccer Champions Tour. Drużyna Carlo Ancelottiego wygrała 3:2 z Milanem, choć po pierwszych 45 minutach przegrywała dwoma bramkami. W drugiej części “Królewscy” dokonali remontady.

Skuteczna pogoń Realu Madryt

W obu drużynach debiutowali nowi zawodnicy. W ekipie Milanu od pierwszych minut wystąpił Christian Pulisic, natomiast w zespole ze stolicy Hiszpanii debiutowali Jude Bellingham, Joselu czy Brahim Diaz. W pierwszej połowie znacznie skuteczniejsi byli podopieczni Stefano Pioliego.

W 25. minucie wynik otworzył Fikayo Tomori, najlepiej odnajdując się w polu karnym po dośrodkowaniu od Pulisicia. Trzy minuty przed przerwą na 2:0 podwyższył natomiast Luka Romero, który po podaniu od Davide Calabrii popisał się bardzo ładnym uderzeniem z dystansu.

Po zmianie stron “Królewscy” zaczęli odrabiać straty. W 57. i 59. minucie dwukrotnie do siatki trafił Federico Valverde – przy pierwszym golu duży błąd popełnił Marco Sportiello, a przy drugim defensywa Milanu. W 84. minucie rezultat na 3:2 ustalił Vinicius Junior, korzystając z pięknego podania od Luki Modricia.

AC Milan vs Real Madryt 2:3
1:0 Fikayo Tomori 25′
2:0 Luka Romero 42′
2:1 Federico Valverde 57′
2:2 Federico Valverde 59′
2:3 Vinicius Junior 84′

Przed wznowieniem ligowych rozgrywek przed oboma ekipami jeszcze kilka meczów towarzyskich. Milan zagra z Juventusem (28 lipca), FC Barceloną (1 sierpnia), Monzą (8 sierpnia) i Etoile Sahel (12 sierpnia). “Królewskich” czekają natomiast pojedynki z Manchesterem United (27 lipca), FC Barceloną (29 lipca) i Juventusem (3 sierpnia).