Rekord punktowy Adama Waczyńskiego, grali także Lampe i Kelati

Aktualizacja: 19 sty 2015, 00:13
18 sty 2015, 22:59

Waczyński rozegrał swój najlepszy mecz w hiszpańskiej ekstraklasie koszykarzy. Dla swojego klubu Rio Natura Monbus Obradoiro 26 punktów, jest to jego najlepszy wynik w dotychczasowych meczach w hiszpańskim klubie. Jego zespół niestety uległ Viktorii Laboral Kutaxa 77:85.

Polak przebywał na parkiecie 26 minut. Trafił 10 rzutów za dwa punkty, pięć z ośmiu zza linii 6,75m oraz jeden przyznany mu rzut wolny. Zaliczył także trzy zbiórki i dwie asysty.

W ligowej tabeli jego ekipa zajmuje na półmetku rozgrywek 9 miejsce, z bilansem ośmiu wygranych i dziewięciu porażek.

FC Barcelona z Maciejem Lampe pokonała na wyjeździe MoraBanc Andora 71:56. Polski skrzydłowy zdobył w 12 minut cztery punkty, miał dwie zbiórki i stratę.

UCAM Murcia z Thomasem Kelatim w składzie przegrał na Teneryfie z Iberostarem 72:78. Reprezentant Polski, który wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, zdobył 11 punktów, miał trzy zbiórki, przechwyt, asystę i stratę. Trafił jeden z dwóch rzutów za dwa punkty oraz trzy z siedmiu zza linii 6,75 m.