Bracia Cieślewiczowie rozpoczęli walkę o Ligę Mistrzów! [Zapis relacji LIVE]

Aktualizacja: 17 kwi 2023, 11:24
1 lip 2015, 20:19

Adrian i Łukasz Cieślewiczowie jako pierwsi Polacy rozpoczęli grę w europejskich pucharach. Dzisiaj B36 Tórshavn starszego z braci podjęło u siebie walijskie The New Saints, w którym występuje młodszy Adrian. Mecz zakończył się szczęśliwą wygraną gości 2:1, a my przeprowadziliśmy z tego spotkania relację tekstową.

21:57 W meczu tym zdecydowanie lepiej ocenić można młodszego z braci Cieślewiczów, który robił spoto szumu na prawej flance. Łukasz natomiast na pewno nie zaniżył poziomu B36, które jednak przez większość czasu było skupione na destrukcji. Czas zakończyć więc i naszą relację. Mimo problemów technicznych liczymy, że spodobała się Wam ona i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami. Warto, bowiem już jutro zmagania w eliminacjach Ligi Europy rozpoczynają polskie drużyny, z których również postaramy się przeprowadzić relację. Do jutra!

90+2′ Sędzia zakończył mecz. Starcie zakończyło się szczęśliwą wygraną The New Saints 2:1!

90+1′ Ostatnia zmiana u gospodarzy. Plac gry opuszcza Hanus Thorleifsson, a zastępuje go Pætur Petersen

90+1′ Wydawało się, że B36 zdoła utrzymać niewątpliwie korzystny remis, lecz jedna akcja – dośrodkowanie Williamsa i uderzenie z lewego skrzydła Wilde’a – zapewniły TNS świetną sytuację przed rewanżem

90′ Chwilę przed tą sytuacją żółtą kartką ukarany został Eli Falkvard Nielsen

90′ Ten, który przez cały mecz zmarnował kilka świetnych sytuacji, wreszcie dopiął swego! Matthew Wilde wyprowadza przyjezdnych na prowadzenie

90′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

84′ Ostatnia roszada w składzie mistrza Walii. Za zdobywcę bramki wszedł Nowozelandczyk Greg Draper. Przyjezdni stawiają więc na atak, bowiem Draper strzelił w minionym sezonie aż 17 goli

82′ Dwie zmiany. U gości Matthew Williams zastąpił Sama Finleya, a w zespole gospodarzy za Róaldura Jakobsena pojawił się Alex Mellemgaard

80′ Samuelsen strzelił za wysoko, Harrison zaczyna od bramki

79′ Łukasz Cieślewicz faulowany przed polem karnym. Jeśli pikarz B36 dobrze uderzy, może dać swojej drużynie prowadzenie. Polak otrzymał jeszcze upomnienie od sędziego, ponieważ wdał się w przepychanę słowną z rywalem, który go sfaulował

76′ Benjamin Heinesen ujrzał żółtą kartkę. TNS będą mieli dobrą okazję do uderzeniażółta kartka

75′ Uraz Adriana Cieślewicza! Polak potrzebował pomocy medyków. Po jej otrzymaniu nie był w stanie kontynuować gry, samodzielnie opuścił jednak boisko, a zastąpił go Jamie Mullan

73′ Mogło być 2:1! Zdobywca bramki dla B36 Hans Samuelsen zmarnował doskonałą okazję, mając przd sobą tylko bramkarza. Harrison spisał się jednak bardzo dobrze i sparował strzał na rzut rożny

72′ Łukasz Cieślewicz przesadził z drublingiem i stracił piłkę. The New Saints mogło wyprowadzić kontrę, lecz obrońcy gospodarzy byli na miejscu

69′ Widać, że Farerom naprawdę odpowiada taka aura, na moment przejęli inicjatywę, a begający za nimi goście ślizgają się po murawie

67′ Warunki te mogą być jednak atutem gospodarzy, którzy grają w tamich warunkach zdecydowanie częściej. Łukasz Cieślewicz ponownie szarżował lewą flanką, znowu powstrzymał go Rawlinson, ale wybił piłkę w aut, atak kontynuują zawodnicy mistrza Wysp Owczych

65′ Spora ulewa rozpętała się nad stolicą Wysp Owczych, piłkarzom coraz trudniej graćb36

62′ Łukasz Cieślewicz kapitanem B36 Tórshavn! Polak przejął opaskę po zejściu Jákupa Borga, którego zastąpił Gestur Dam

61′ Gospodarze skupiają się na przejmowaniu piłki i przeprowadzaniu kontr. W jednej z takich akcji pokazał się Łukasz Cieślewicz, który jednak pogubił się w dryblingu i stracił piłkę zaraz po wbiegnięciu w pole karne rywali

59′ Wszystko powoli wraca do normy z pierwszej połowy, B36 już się wyszumiało, a do głosu dochodzą goście, wśród których najdnym z najaktywniejszych jest Adrian Cieślewicz

57′ Adrian Cieślewicz mógł mieć kolejną asystę! Polak znowu świetnie odnalazł się na prawej flance, dośrodkował i… Wilde po raz drugi zmarnował świetną okazję. Tym razem nie zdołał nawet oddać strzału, kiksując

54′ W odpowiedzi goźnie uderzał Michael Wilde, lecz Tórður Thomsen zdołał sparować futbolówkę na bok

50′ B36 ponownie zaczęło z przytupem! Hanus Thorleifsson uderzał na bramkę, lecz wprost w sam środek, co nie przysporzyło problemów Paulowi Harrisonowi

49′ Zdobywca bramki dla TNS Scott Quigley ukarany żółtą kartką. To druga kara dla zawodnika gości, B36 fauluje chyba nieco częściej, ale nie przekraczają rażąco przepisówżółta

46′ Arbiter gwiżdże i piłka ponownie w grze. Ekipy przystępują do drugiej odsłony w niezmienionych składach

21:00 Obie drużyny są już na płycie boiska. Za moment wznawiamy grę (oby już bez problemów technicznych) 😉

20:50 Jeśli miałbym podsumować grę Polaków, to muszę stwierdzić, iż na pewno bardziej widoczny był Adrian Cieślewicz, ale wynika to głównie z dominacji The New Saints. Jego starszy brat za wiele cobie nie pograł, przy dobrym pressingu przyjezdnych. Mógł dać sporo w końcówce, lecz jego kontrę już na starcie zatrzymał nieprzepisowo Rawlinson. W drugiej połowie liczymy na więcej!

45+1′ Arbiter z Luksemburga kończy pierwszą połowę. Do przerwy 1:1, zjedzcie kolację, skoczcie do toalety i wracajcie, bo za kwadrans druga odsłona. Oby emocji było co najmniej tyle ile w pierwszych minutach.b36 - tns

45′ Goście cały czas prowadzą grę, ale za każdym razem czegoś brakuje, by sfinalizować akcję. Jedna minuta doliczona

41′ Pierwsze upomnienie. Connor Rawlinson sfaulował uciekającego Łukasza Cieślewicza w okolicy środka boiska. Arbiter bez namysłu pokazał Walijczykowi żółtą kartkę. Szkoda, że zatrzymał Polaka, bo zapowiadała się groźna kontrażółta

37′ Bardzo przepraszamy za problemy techniczne, to już nie powinno się powtórzyć. W międzyczasie na placu gry nic się nie zmieniło, Walijczycy nadal przeważają, a gospodarze ograniczają się do przecinania podań, broniąc się 10 zawodnikami na własnej połowie

29′ Adrian Cieślewicz mógł mieć asystę! Dostał długie podanie, szarżował prawym skrzydłem, wyłożył koledze piłkę, a ten… uderzył po ziemii tuż obok lewego słupka

25′ Patrząc na trybuny z przekonaniem mogę stwierdzić, że kompletu nie ma, na pierwszy rzut oka około 2 tysiące widzów. A na boisku? TNS rozgrywa piłkę, a B36 głównie za nią biega

21′ Po upływie 20 minut można stwierdzić, że The New Saints to faworyt nie tylko na papierze. Na boisku wygląda to podobnie, B36 po zrywie w pierwszych minutach straciło rezon i najczęściej ucieka się do faulowania

19′ Groźną sytuację sprokurował faulem Eriksen, lecz na szczęście gospodarzy Sam Finley strzelił minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką

17′ Zdobywca bramki dla gości próbował dośrodkowywać do kolegi, lecz bramkarz bez zarzutów wyłapał piłkę

13′ Mieliśmy małą przerwę w grze, na murawie leżał Odmar Færø, lecz nie stało mu się nic poważnego

10′ Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, Polacy nie mieli jak dotąd większego udziału przy golach. Walijczykowi przy golu na 1:1 asystował Michael Wilde

9′ Bardzo szybka odpowiedź przyjezdnych! Do remisu doprowadza Scott Quigley!

7′ Nie Łukasz Cieślewicz, a Hans Samuelsen wyprowadza Farerów na prowadzenie!

7′ GOOOOOOL Gospodarze niespodziewanie obejmują prowadzenie!

20:01 Mamy pierwszy gwizdek! Widowisko czas zacząć

19:58 Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piłkarze zaraz po raz pierwszy kopną piłkę

19:45 Kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Warto przypomnieć, że na triumfatora tego dwumeczu czeka już w II rundzie znacznie trudniejszy przeciwnik – mistrz Węgier – Videoton Fehérvár, mający w swoim składzie między innymi byłego piłkarza Chelsea Londyn Filipe Oliveirę i podstawowego reprezentanta Węgier Rolanda Juhásza

19:35 Zachęcam do komentowania/zadawania pytań zarówno pod relacją, jak i pod linkiem do niej na facebooku

19:32 Mam nadzieję, że relacja przebiegnie bez problemów technicznych, choć co do przekazu telewizyjnego z Wysp Owczych nie jestem do końca przekonany, ale to okaże się za niespełna 30 minut

19:30 Pół godziny do rozpoczęcia widowiska! Znamy juz składy obu drużyn. Oczywiście, ku naszej uciesze, po obu stronach widnieje nazwisko “Cieślewicz” 😀

19:25 Sędzią tego starcia będzie 36-letni Sven Bindels z Luksemburga, miejmy nadzieję, że to nie o nim będzie się najwięcej mówiło po końcowym gwizdku

19:05 W planach jest jednak rozbudowa stadionu, miałby on wyglądać za kilka lat tak:

18:58 Teoretycznie może on pomieścić 6 tysięcy ludzi, ale dzisiaj, jak w polskiej prasie spekulował Łukasz Cieślewicz na trybunach zasiądzie maksymalnie 3 000

18:55 Oto arena dzisiejszego starcia – Stadion o jakże melodyjnie brzmiącej nazwie Tórsvøllur

18:40 Może się wydawać, że to mało znaczący mecz, jednak na Wyspach Owczych od kilku dni trwa mobilizacja. Po sukcesach reprezentacji (dwie wygrane z Grecją) kibice chcą pójścia za ciosem i przebrnięcia I rundy LM. O randze meczu, a przede wszystkim o polskich piłkarzach ukazał się dziś nawet tekst na oficjalnej stronie UEFA. Możecie go przeczytać TUTAJ

18:30 Miejmy nadzieję, że dzisiaj kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym Wysp Owczych będą oglądali bramki. Jeszcze gwoli ścisłości – pozostałe dwa wczorajsze mecze I rundy to starcia Lincoln Red Imps (Gibraltar) – FC Santa Coloma (Andora) i Crusaders FC (Irlandia Północna) – Levadia Tallin. Tam, jak wspomniałem, nie padały gole.

18:20 Trzy mecze I rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów były rozgrywane już wczoraj. Jedynym starciem, w którym padały gole było spotkanie armeńskiego Pjunika Erywań z SS Folgore / Falciano z San Marino, w którym Ormianie wygrali u siebie 2:1.

18:00 Jeszcze dwie godziny do pierwszego gwizdka rozgrywanego w stolicy Wysp Owczych meczu. Jaki padnie dziś wynik? Zachęcam do pisania komentarzy z Waszymi typami!