[RELACJA LIVE] Śląsk Wrocław rozpoczął walkę w Lidze Europy!

Aktualizacja: 2 lip 2015, 22:31
2 lip 2015, 19:25

Po wymęczonym, ale jednak zwycięstwie Jagiellonii Białystok przychodzi czas na czwartą drużynę ubiegłego sezonu Ekstraklasy – Śląsk Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska na gorącym, słoweńskim terenie o 20:00 zmierzy się z NK Celje. My już od 19:30 zaczynamy naszą relację LIVE, na którą serdecznie zapraszamy!

W przerwach możecie Państwo liczyć na meldunki z poczynań Jelgavy Dariusza Łatki, NSÍ Runavík Michała Przybylskiego i Ferencvárosu Budapeszt Michała Nalepy.

22:35 Na koniec zachęcamy jeszcze do obejrzenia bramki Roberta Picha, która dała Śląskowi skromną zaliczkę przed rewanżem we Wrocławiu

22:33 Zakończyło się już spotkanie Linfield – NSÍ Runavík, w którym gospodarze wygrali 2:0

22:18 Niestety Michał Przybylski będzie musiał jeszcze poczekać na debiut w europejskich pucharach, oby do rewanżu na Wyspach Owczych 😛

22:15 Tymczasem Crvena Zvezda także przegrywa już 0:2 z klubem z Kazachstanu!

22:15 NSÍ przeprowadzio już dwie zmiany, lecz Michał Przybylski nadal siedzi na ławce i przygląda się, jak jego zespół przegrywa… już 0:2

22:05 w przyszłotygodniowych rewanżach w el. LE grono naszych rodaków się powiększy, bowiem dołączy do niego Tomasz Musiał, który będzie sędziował starcie St Patrick’s – Skonto Ryga. Dzisiaj to Łotysze wygrali 2:1

21:58 Michał Przybylski nie pojawił się jeszcze na murawie, ale jego drużyna niestety straciła gola. Dla Linfield trafił w 57. minucie Andrew Waterworth

21:55 Cały czas nasza relacja trwa, zakończy się ona wraz z końcowym gwizdkiem meczu ostatniego naszego rodaka. Skoro już jesteśmy nadal w temacie LE – liczyłem, że do sensacji dojdzie na Wyspach Owczych, gdzie męczył się Rosenborg Trondheim. Ostatecznie jednak w ostatnich 10 minutach dzięki dwóm trafieniom Alexandra Søderlunda, Norwedzy wygrali 2:0 z Víkingurem Gøta

21:53 Do pełni szczęścia brakuje nam już tylko wejścia z ławki Michała Przybylskiego 😉

21:50 2 lipca to bardzo dobry dzień dla naszych pucharowiczów – wygrała Jagiellonia i Śląsk, możliwi trudniejsi rywale “Jagi” i Legii Warszawa nie poradziły sobie najlepiej, a Dariusz Łatka i Michał Nalepa rozegrali po 90 minut i wyniki starć, w których wystąpili brzmią 1:1

90+4′ KONIEC! Śląsk Wrocław wygrywa 1:0 z NK Celje po golu Roberta Picha z 32. minuty!

90+3′ 18-letni Dankowski próbował szarży, lecz jego uderzenie zostało zablokowane

90+1′ Krzysztof Ostrowski ukarany żółtą kartkążółta kartka

90′ Zmiana na “urwanie” kilku sekund. Wszedł utalentowany Kamil Dankowski zmieniając Roberta Picha

87′ Śląsk gra już jakby z przymusu. Najchętniej chcialiby oni usłyszeć już końcowy gwizdek. Ony się to nie zemściło…

85′ Niespodziewanie słabo prezentuje się też serbska Crvena Zvezda Belgrad, która przerywa do przerwy na własnym obiekcie z Kajratem Ałmaty z Kazachstanu. Serbów można jednak usprawiedliwić tym, że od 3. minuty muszą grać w 10

83′ Jednym z ciekawszych wyników dzisiejszego dnia był rezultat meczu Brøndby Kopenhaga – Juvenes / Dogana z San Marino. Duńczycy rozgnietli rywala na własnym obiekcie wtgrywając aż 9:0!

82′ PICH! Miał szansę na drugą bramkę, Dudu dośrodkował mu idealnie na głowę, ale zdobywca jedynej bramki w tym starciu spudłował

80′ 10 minut do końca meczu. Sądzie, że to dobry moment, aby przedstawić Wam kilka ciekawszych wyników dzisiejszego dnia w LE

78′ Tadeusz Pawłowski widzi, że Śląsk nie gra dobrze. Postanowił więc wzmocnić obronę. Zdjął Flávio, a do gry desygnował Krzysztofa Ostrowskiego

77′ Ależ okazję miał Paixão! Portugalczyk nie wykorzystał jednak dośrodkowania z lewej strony, nie trafiając nawet w bramkę

76′ Težak stanął oko w oko z Pawełkiem! Polak wyszedł jednak z tego starcia zwycięsko, odbijając futbolówkę na rzut rożny

75′ Wrocławianie spróbowali zaatakować z kontry. Jacek Kiełb uderzył jednak o wiele za wysoko

74′ Kolejna krótka przerwa. Na boisku opatrywany jest Flávio Paixão

73′ Śląskowi ewidentnie brakuje jakiegoś impulsu do walki, zupełnie oddali inicjatywę rywalom

70′ To właśnie Mršić jako ostatni w zespole Celje zostanie zmieniony. Karlo Težak zajmie jego miejsce. Jeszcze 20 minut do końca, a gospodarze wykorzystali już limit roszad w składzie

69′ Grajciar opuścił plac gry. W jego miejsce pojawił się Mateusz Machaj. Uraz zgłasza także Mršić z ekipy gospodarzy

68′ I znowu prostopadłe podanie. Tym razem szansę miał Matej Mršić, ale był na spalonym

67′ Śląsk powinien wrócić do gry z pierwszej połowy, bo przewaga w posiadaniu piłki Celje trwa już za długo. Zaczynają dochodzić do strzałów, alby to się tylko nie skończyło wyrównaniem

65′ Dobra obrona Pawełka, a potem żółty kartonik dla Grajciara. Zupełnie niepotrzebny – Słowak uderzył na bramkę po gwizdku sędziego

63′ Druga zmiana w składzie Celje. Zdjęty kolejny napastnik (Gregor Bajde) i zastąpiony zawodnikiem drugiej linii – Blažem Vrhovecem

60′ 19-letni Tilen Klemenčič ukarany żółtą kartką po faulu na Robercie Pichużółta

60′ Gruzińskie Cchinwali teoretycznie bliższe zagrania z Legią w II rundzie. Osiągnęli niespodziewany remis 1:1 na trudnym rumuńskim terenie

58′ Wrocławianie dają się wyszumieć wicemistrzowi Słowenii. Liczą na szybkie przejęcie piłki i wyprowadzenie kontry

56′ Kolejny korner dla gospodarzy, lecz po raz kolejny także nic z niego nie wyniknęło

54′ Po akcji rozpoczętej przez tego nigeryjskiego pomocnika Celje miało rzut rożny. Pawełek jednak bez trudu złapał futbolówkę

52′ Śląsk gra niexły mecz. Nie szarpią na siłę, starają się budować akcje. Niepokoją tylko straty. Przed chwilą jedną z nich mógł wykorzystać Omoregie

49′ Krótka przerwa. Piłkarz Celje potrzebuje pomocy lekarskiej

46′ Zmiana w ekipie Celje. Za młodego Valona Ahmediego pojawił się na drugą odsłonę Sunny Ogbemudia – autor 12 goli w poprzednim sezonie słoweńskiej ekstraklasy

21:00 Piłkarze już na płycie boiska. Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

20:55 Gola dla Holendrów zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Bart Vriends. Mamy jeszcze meldunek na temat ostatniego Polaka, który gra dziś w eliminacjach Ligi Europy. Wicelider ekstraklasy Wysp Owczych NSÍ Runavík rozpoczęło dziesięć minut temu starcie z północnoirlandzkim Linfield FC. Piłkarzem farerskiej drużyny jest 17-letni Polak Michał Przybylski, który ku naszej radości, ale i zdziwieniu zasiadł na ławce. Jesteśmy tym faktem nieco zaskoczeni, ponieważ pomocnik w tym sezonie rozegrał tylko 1 mecz (na 17 kolejek)

20:46 I informacja sprzed kilkudziesięciu sekund – Go Ahead Eagles wyrównało stan rywalizacji z wicemistrzem Węgier

20:45 Tymczasem dobre wieści mamy wprost z Rumunii – Botoşani straciło bramkę i już tylko remisuje z Gruzinami, którzy byliby łatwiejszym rywalem dla Legii Warszawa

45+1′ Sędzia kończy pierwszą połowę. Śląsk Wrocław wygrywa z NK Celje 1:0 po golu Roberta Picha!

45′ Efektownie “klepali” zawodnicy Śląsk. Wymienili kilka podań z pierwszego tempa, lecz skończyło się na stracie. Minuta doliczona

42′ Co to było?! Piłkarz Celje z rzutu rożnego tak skiksował, że piłka poszybowała w okolice 35. metra od bramki. Gospodarze strafili futbolówkę, a jeden z piłkarzy Śląska podjął szanolą decyzję uderzania z poowy boiska. Nie trafił w bramkę

40′ Wszyscy wiemy jak groźny po stałych fragmentach jest Piotr Celebam. Zawodnicy Celje chyba nie odrobili lekcji i nie rozpracowali Polaka, dzięki czemu miał on świetną okazję do strzelenia gola. Po raz kolejny z rożnego dośrodkował Grajciar

37′ Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego muszą wystrzegać się prostopadłych podań graczy Celje, bo gospodarze, widać, że szukają takich zagrań, bardzo trudnych dla obrońców

36′ Ufffff! 21-letni Gregor Bajde był już sam na sam z Mariuszem Pawełkiem, jednak na szczęście albański sędzia odgwizdał spalonego

34′ Wrocławianie zasłużyli na tego gola bardziej nię gospodarze, którzy na papierze wyglądają chyba lepiej niż w rzeczywistości

32′ Robert Pich wyprowadza Śląsk na prowadzenie po dograniu Flavio Paixão!

32′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

27′ Niezbyt groźne uderzenie piłkarza Śląska. Kotnik bez problemów wybronił

27′ Wracając do meczu w Celje – gospodarze próbują coś ugrać, ale cechuje ich to, co Jagiellonię – niedokładność. Śląsk natomiast nie szarżuje, ale stara się budować akcje. Jak na razie bezskutecznie…

23′ Grajciar na spalonym. Czas na pierwszy raport z Holandii – Michał Nalepa wybiegł w podstawowym składzie Ferencvárosu, który już po 3 minutach gry z Go Ahead Eagles objął prowadzenie. Do siatki trafił znakomity niegdyś piłkarz Fulham Londyn czy WBA, a radzący sobie nadal bardzo dobrze w rodzimej lidze 36-letni już Zoltán Gera

20′ Kolejna dobra okazja po rzucie rożnym Grajciara. Piłkarze Śląska przegrali jednak pojedynek główkowy, a Dudu, po którego nogami znalazła się piłka, uderzył ponad bramką

18′ Dobra szansa Paixão. Flavio próbował strzelać głową po dośrodkowaniu Dudu, lecz defensor gospodarzy skutecznie mu przeszkodził

17′ Celje tanio skóry jednak nie sprzeda. Próbowali zagrania “w uliczkę”, lecz Piotr Celeban był na miejscu i ubiegł rywala

15′ Grajciar dwukrotnie wykonywał rzut rożny. Za pierwszym razem wybili gospodarze, a w drugiej próbie było znacznie gorzej, nikt nie zdołał nawet dotknąć futbolówki

14′ Wrocławianie po pierwszych minutach pokazują chyba nieco lepszą grę, aniżeli Jagiellonia kilka godzin temu

11′ Pierwsza tak dobra sytuacja Śląska! Piłkarz WKS-u strzelał, jadnak bramkarz Celje Matic Kotnik obronił ten strzał Petera Grajciara

6′ Polscy kibice są wszędzie. Na meczu Śląska również słychać jedynie sympatyków z Polski

2′ Śląsk miał rzut rożny. Próbował uderzać Jacek Kiełb, lecz jego uderzenie zostało zablokowane

1′ Spotkanie się rozpoczęło!

19:55 Wspomniane 2 mecze się już zakończyły – Dinamo Batumi niespodziewanie pokonało Omonię Nikozja, a Jelgava zremisowała 1:1 z Litexem Łowecz. Dariusz Łatka zanotował pełne 90 minut

19:50 Jest gol w Jelgavie! Ekipa Dariusza Łatki wyrównała stan meczu z Litexem Łowecz na 1:1. Wyrównał w 83. minucie Olegs Malašenoks

19:45 Mamy jeszcze kwadrans do początku meczu Śląska, więc najwyższa pora na kolejny meldunek z innych aren – Wiele wskazuje na to, że Legia zagra z rumuńskim Botoşani w II rundzie, które wygrywa do przerwy 1:0, Dinamo Batumi natomiast jest już sekundy od triumfu nad Omonią Nikozja 1:0

19:40 Oto skład Śląska na dzieiejszy pojedynek: Pawełek – Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraíba – Hołota, Hateley – Kiełb, Grajciar, Pich – Paixão

19:30 Witam wszystkich ponownie, 20 minut do rozpoczęcia najbardziej interesujących nas obecnie spotkań – Ferencvárosu Budapeszt z Go Ahead Eagles, a przede wszystkim Śląska Wrocław z NK Celje