Remis Anderlechtu, cały mecz Teodorczyka

16 wrz 2017, 20:06

Drużyna RSC Anderlecht w spotkaniu 7. kolejki belgijskiej Jupiler League zremisowała w wyjazdowym meczu przeciwko Kortrijk 2:2. Cały mecz w barwach gości zagrał polski napastnik Łukasz Teodorczyk.

Nie ma wątpliwości, że zespół mistrza Belgii w obecnym sezonie notuje lekki falstart w ligowych rozgrywkach. W siedmiu spotkaniach podopieczni Rene Weilera zdobyli zaledwie dziewięć punktów i zajmują dziewiąta lokatę w rozgrywkach najwyższej ligi belgijskiej.

Pierwszego gola dla przyjezdnych zdobył Tunezyjczyk Hamdi Harboui w 23. minucie spotkania. Zespół Kortrijk w pierwszej odsłonie nie zdołał doprowadzić do remisu, ale za to tuż po zmianie stron w błyskawicznym tempie zremisowali za sprawą Nigeryjczyka Abdula Ajaguna, a już sześć minut później wyszli na prowadzenie po bramce francuskiego napastnika Teddy’ego Chevaliera.

W 76. minucie do siatki gospodarzy trafił rezerwowy Henry Onyekuru.