Remis De Graafschap, kolejny gol Parzyszka!

14 kwi 2017, 22:32

Piotr Parzyszek nie zwalnia tempa! Były młodzieżowy reprezentant Polski strzelił swoją 24. bramkę w tym sezonie Eerste Divisie, a jego De Graafschap zremisowało na wyjeździe w meczu 34. kolejki z Volendam 2:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 12. minucie. Filipa Bednarka pokonał holenderski napastnik Enzo Stroo. W 29. minucie mieliśmy już 1:1, a do remisu doprowadził defensor De Graafschap Bart Straalman. Jeszcze przed przerwą goście zdołali wyjść na prowadzenie. W 37. minucie rzut karny na gola zamienił bowiem Piotr Parzyszek.

Mecz koniec końców zakończył się remisem. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik na 2:2 ustalił ponownie Enzo Stroo. Volendam ostatnie trzy minuty musiało grać w “10” bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał holenderski obrońca, Erik Schouten.

W tabeli Eerste Divisie De Graafschap jest 13. i niemal straciło szanse na awans do fazy play-off o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Volendam z dorobkiem 58 “oczek” plasuje się na piątej pozycji.