Remis drużyny Golli z sc Heerenveen

20 lut 2016, 21:32

NEC Nijmegen Wojciecha Golli zremisowało na wyjeździe z sc Heerenveen 1:1 (0:1) w meczu 24. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja drużyny Heerenveen. Piłkarze tej drużyny stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, z których wykorzystali jedną. W 29. minucie bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Henk Veerman.

Po przerwie do ataków rzucili się zawodnicy NEC Nijmegen. Drużyna Polaka stworzyła sobie dwie groźne sytuacje. Wykorzystała jedną z nich w 65. minucie. Piłkę do bramki po podaniu Christiana Santosa wpakował Joey Sleegers. W dalszej części meczu gra się wyrównała, jednak w końcówce znowu zaatakowali gospodarze. Groźną sytuację w 80. minucie stworzył sobie jeszcze zespół Heerenveen, ale strzał Mitchella te Vrede obronił bramkarz drużyny NEC Nijmegen. Goście ten mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rensa van Eijdena, który w polu karnym brutalnie sfaulował rywala. Do jedenastki podszedł Mitchell te Vrede jednak bramkarz obronił jego strzał.

Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie. Polak zaliczył dość bezbarwny występ jak i cała jego drużyna.