Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Remis Górnika z Termaliką

Remis Górnika z Termaliką

0

Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała 1:1 ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Górnikiem Zabrze w sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Spotkanie rozegrane na stadionie miejski w Wodzisławiu Ślaskim lepiej rozpoczęli Górnicy, ale swoją przewagę udokumentowali dopiero po przerwie. W 47. minucie na prowadzenie podopiecznych Jana Żurka wyprowadził Maciej Urynowicz. Termalica wyrównała dopiero na pięć minut przed końcem, a strzelcem bramki na 1:1 został wprowadzony w drugiej połowie Łotysz, Vladislavs Gutkovskis.

Górnik Zabrze: (I połowa) Mateusz Kuchta – Adam Wolniewicz, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin – Roman Gergel, Adam Danch, Mariusz Przybylski, Konrad Nowak, Rafał Kurzawa, Armin Ćerimagić – Szymon Skrzypczak. (II połowa) Grzegorz Kasprzik – Maciej Ambrosiewicz, Daniel Wajsak, Michał Teichman, Ariel Wawszczyk – Łukasz Wolsztyński, Aleksander Kwiek, Erik Grendel, Dariusz Pawłowski – Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: (skład wyjściowy) Kamil Miazek – Patryk Fryc, Michał Markowski, Artem Putiwcew, Jakub Wróbel – Dávid Guba, Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović, Mateusz Kupczak, Martin Juhar – Wojciech Kędziora.