Remis Legii w ostatnim sprawdzianie przed ligą

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:25
2 lut 2018, 17:24

Legia Warszawa zremisowała z drugoligowym chińskim zespołem – Shanghai Shenxin 1-1 w ostatnim sparingu przed powrotem do Polski. Jedyne trafienie dla mistrza Polski zdobył testowany Amerykanin – Brian Iloski.

Polska drużyna wybiegła na murawę w zupełnie innym składzie niż przy wczorajszej dotkliwej porażce z Viktorią Pilzno (1-5), debiut w Legii zaliczyli Chris Philipps i Mikołaj Kwietniewski.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Chińczycy, w 15. minucie z dystansu pięknie uderzył Yifeng Zhang, a futbolówka trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza. Prowadzenie Shanghai Shenxin nie trwało jednak długo, już osiem minut później na tablicy wyników było 1-1 za sprawą trafienia testowanego przez Legię – Briana Iloskiego. Amerykanin trafił do siatki także dzięki świetnej akcji Miroslava Radovicia, który zakręcił defensorami z Chin po czym wyłożył piłkę do Iloskiego.

Niestety wraz z bramką nastąpił całkowity brak akcji ofensywnych z obu stron. Mecz do końca pierwszej połowy nie wyłonił żadnej wartej odnotowania akcji. W drugiej części nie było lepiej, jedyne dwie okazje na bramkę miał Michał Kucharczyk, ale jego strzały pozostawiły wiele do życzenia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Pozytywem była nie tylko bramka Iloskiego, ale także dobra gra Miroslava Radovicia, który mimo kontuzji pokazał, że potrafi zagrać niezłe spotkanie.

Legia Warszawa 1-1 Shanghai Shenxin
Bramki:
15′ Zhang, 23′ Iloski.