Remis na koniec kolejki!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:41
16 lut 2015, 19:51

W ostatnim meczu 20.kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Koroną Kielce padł remis 1:1 (0:0). Obie bramki padły w drugiej połowie. W 56 minucie Kielczan na prowadzenie wyprowadził Radek Dejmek, a w 82 minucie wyrównał Szymon Skrzypczak.

Od początku spotkania do ataku ruszyli zabrzanie. W 10. minucie Łukasz Madej ograł na prawym skrzydle Kamila Sylwestrzaka i dograł miękko w pole karne. W nim Bartosz Iwan ubiegł Piotra Malarczyka i w doskonałej sytuacji uderzył głową zaledwie obok bramki. Dziewięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mariusza Magiery źle lot piłki obliczył Vytautas Černiauskas, a zamykający akcję Rafał Kosznik głową strzelił w boczną siatkę. W 25. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Iwan, a zmierzającą wprost w okienko futbolówkę z największym trudem na rzut rożny odbił Vytautas Černiauskas. W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wypadła przed szesnastkę, gdzie dopadł do niej Roman Gergel i potężnie z pierwszej piłki uderzył nieznacznie nad poprzeczką. W odpowiedzi po centrze Pawła Golańskiego nad bramką główkował Sylwestrzak. Chwilę później Augustyn ofiarnie zablokował zmierzający w światło bramki, mocny strzał Serhija Pyłypczuka.
Krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Vlastimir Jovanović, który ściął z lewego skrzydła do środka pola i oddał mocny strzał zza pola karnego, po którym piłka przeleciała obok bramki. Z drugiej strony boiska z dystansu uderzył Gergel, lecz i jego uderzenie było minimalnie niecelne. W 56. minucie miękko przed pole bramkowe dośrodkował Pyłypczuk, gdzie piłkę głową tuż przy prawym słupku w bramce obok interweniującego Pāvelsa Šteinborsa umieścił Radek Dejmek. Dziesięć minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Lukaz Klemenz i kielczanie do końca spotkania musieli radzić sobie w osłabieniu. W 82. minucie mocno wzdłuż pola bramkowego zagrywał Radosław Sobolewski, w którym akcję zamknął wprowadzony chwilę wcześniej Szymon Skrzypczak, umieszczając piłkę w siatce. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem.

Górnik Zabrze 1-1 Korona Kielce
Szymon Skrzypczak 82 – Radek Dejmek 56

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors – 26. Adam Danch, 2. Błażej Augustyn, 21. Mariusz Magiera – 11.Roman Gergel, 6. Radosław Sobolewski, 20. Erik Grendel, 18. Łukasz Madej (78, 7. Rafał Kurzawa), 38. Bartosz Iwan, 4. Rafał Kosznik (78, 23. Szymon Skrzypczak) – 89. Wojciech Łuczak.

Korona: 22. Vytautas Černiauskas – 44. Paweł Golański, 4. Piotr Malarczyk, 32. Radek Dejmek, 2. Kamil Sylwestrzak – 27. Jacek Kiełb (90, 21. Jakub Kotarzewski), 6. Lukas Klemenz, 87. Aleksandrs Fertovs (75, 7. Marcin Cebula), 8. Vlastimir Jovanović, 5. Serhij Pyłypczuk (85, 19. Nabil Aankour) – 11. Olivier Kapo.