Remis po dreszczowcu na Łazienkowskiej

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:19
11 wrz 2015, 22:21

Legia Warszawa zremisowała z Zagłębiem Lubin w meczu ósmej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Drużyna ze stolicy po tym meczu zajmuje drugie miejsce, “Miedziowi” zaś są czwarci. Jednak oba zespoły mają po tyle samo punktów.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli goście. Już w pierwszych minutach swoje strzały oddał Maciej Dąbrowski. Chwilę później efektowny strzał z półobrotu oddał Janoszka, jednak Kuciak nie dał się zaskoczyć. Zagłębie cały czas jednak atakowało, nie dając wyjść Legii z ich połowy. Groźna sytuacja miała miejsce w 14. minucie, jednak po strzale Piątka Kuciak znów spisał się nienagannie. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Dwie minuty później po nieporozumieniu Legionistów we własnym polu karnym, Piątek już się nie pomylił i zdobył gola.
Zamiast rozwścieczonych obecnym stanem rzeczy gospodarzy widzieliśmy rozpędzonych gości. Zagłębie mądrze rozbijało ataki Legii już na trzydziestym metrze od własnego pola karnego oraz przeprowadzało groźne kontry. Słaba gra podopiecznych Henninga Berga miała dla nich swoje reperkusje, bowiem w 35. minucie na 2:0 podwyższył Papadopulos, niedopilnowany przez Stojana Vranjesa.

Po przerwie pewne było jedno – tak słabo grającej Legii już nie możemy zobaczyć. Swoją okazję w 47. minucie miał Nikolić, jednak jego strzał obronił Forenc. Jednak zanim padła bramka dla Legii swoją okazję miał m.in.: Janus, jednak jego strzał o centymetry minął słupek. Kontaktowy gol padł w 69. minucie meczu. Świetną wrzutkę Nikolicia wykorzystał wprowadzony kwadrans wcześniej Ivan Trickovski, dla którego był to debiut. Wyrównujący gol padł 5 minut później! Przebitkę przed polem karnym wygrali Legioniści, do piłki dopadł niezawodny Nikolić i posłał piłkę obok bezradnego Forenca. Mecz nabrał rumieńców! Wydawało się, że gospodarze są na fali wznoszącej, jednak piłkarze z Dolnego Śląska nie chcieli dzielić się trzema punktami i chociażby Piątek, czy Kubicki także mieli swoje okazje.

Do końca meczu nie padł jednak już żaden gol. Ofensywa Legii nie potrafiła przebić się przez dosyć szczelne “zasieki” Zagłębia. Dlatego też obie drużyny dzielą się sprawiedliwie po punkcie.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:2 (0:2)
Trickovski (69′), Nikolić (74′) – Piątek (17′), Papadopulos (35′)