Remis Polek w meczu towarzyskim

14 lut 2016, 13:48

Reprezentacja Polski kobiet zremisowała w meczu towarzyskim rozegranym w Niecieczy z Islandią 1:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Wojciecha Basiuka zdobyła Nikol Kaletka. Spotkanie to odbyło się w nieoficjalnym terminie.

W tym roku “Biało-czerwone” rozegrały już dwa spotkania z Portugalią, jedno przegrały 0:1, drugie wygrały w takim samym stosunku. Na dzisiejszy mecz powołania otrzymały jedynie zawodniczki występujące na co dzień w polskich klubach.

Islandia plasuje się dużo wyżej od zawodniczek znad Wisły w rankingu FIFA. Są 19. (Polki 31.). Wcześniej z “Strákarnir okkar” graliśmy zaledwie trzykrotnie i za każdym razem przegrywaliśmy. W jednym z tych starć rywalki wygrały aż 10:0. Jest to najwyższa porażka w historii reprezentacji Polski kobiet. Ostatnio, w 2008 roku rywalki zwyciężyły “tylko” 2:0.

Spotkanie było dość wyrównane. Islandki już w 9. minucie, po bramce Andrei Hauksdottir wyszły na prowadzenie. Jednak na odpowiedź naszych piłkarek długo czekać nie musieliśmy. W 18. minucie pięknym lobem popisała się Nikol Kaletka i mieliśmy remis. Więcej goli niestety już nie zobaczyliśmy, mimo że obie reprezentacje miały swoje okazje, np. w 71. minucie Berglind Björg Þorvaldsdóttir nie wykorzystała rzutu karnego, a w zasadzie Anna Palińska go obroniła.

Polska-Islandia 1:1
Kaletka 18′ – Hauksdottir 9′

Polska: Anna Palińska-Kinga Kurek (46′ Jagoda Szewczuk), Marlena Hajduk, Agata Guściora, Martyna Wiankowska-Dominika Grabowska, Joanna Wróblewska, Beata Janicka (46′ Dominika Dereń), Nikol Kaletka (68′ Magdalena Dudek), Ewelina Kamczyk (90′ Aleksandra Bosacka)-Anna Zapała (64′ Weronika Aszkiełowicz)

Islandia:Sonný Lára Þráinsdóttir-Elísa Viðarsdóttir (82′ Anna María Baldursdóttir), Guðrún Arnardóttir, Arna Sif Ásgrímsdóttir, Thelma Björk Einarsdóttir (62′ Hrafnhildur Hauksdóttir)-Svava Rós Guðmundsdóttir (52′ Guðmunda Brynja Óladóttir), Ásgerður Stefanía Baldursdóttir, Andrea Rán Hauksdóttir, Sigríður Lára Garðarsdóttir (52′ Málfríður Erna Sigurðardóttir), Elín Metta Jensen (82′ Eva Núra Abrahamsdóttir)-Berglind Björg Þorvaldsdóttir