Remis Polski U17 w drugim meczu grupowym Mistrzostw Europy

12 mar 2017, 21:12

Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała z mocną Portugalią 3-3 w meczu grupy trzeciej mistrzostw Europy U17. Niestety nasi rodacy są wciąż bez wygranej w drugiej rundzie turnieju.

W pierwszej rundzie Polacy znajdowali się w grupie dwunastej z Izraelem, Armenią oraz Islandią. Przegrana z tymi pierwszymi 1-3, wygrana z Islandią 2-0 i remis 1-1 z Ormianami dało nam drugie miejsce w grupie i awans do drugiej rundy rozgrywek. Portugalia zaś wygrała aż 5-0 z Maltą, pokonała także Walię 2-0 i uległa jedynie Szkocji 0-1. Portugalczycy również zajęli drugie miejsce w swojej grupie, jednak mieli znacznie lepszy bilans bramkowy.

W drugiej rundzie mistrzostw Polska trafiła do grupy z Hiszpanią, z którą przegraliśmy 3-1 dwa dni temu, Portugalią oraz Grecją.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, oba zespoły miały dużo okazji na bramkę. Wynik otworzyli nasi przeciwnicy, a konkretnie Rafael Camacho w 7. minucie gry, krótko rozegrany rzut rożny przez Portugalczyków, wrzutka w pole karne i celne uderzenie Camacho dało im prowadzenie. Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź Biało-Czerwonych i już 8 minut później był remis a na listę strzelców wpisał się Hubert Sobol, zawodnik Lecha Poznań. W 28. minucie spotkania ponownie do siatki trafił Rafael Camacho i było już 2-1. Nasi reprezentanci ponownie jednak wyrównali siedem minut później, po faulu w szesnastce przez bramkarza na Macieju Żurawskim, świetnym uderzeniem popisał się Jakub Kiwior i było 2-2.

Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy, tym razem w polu karnym faulował Mrozek, a z jedenastki celnie trafił Umaro Embalo. Kiedy wydawało się już, że Polacy osłabli i to będzie koniec marzeń o awansie do kolejnej fazy gola w 80. minucie ponownie strzelił Hubert Sobol, tym samym ustalając wynik potyczki na 3-3.

Polska ma jeszcze szansę na wyjście z grupy, musi jednak liczyc na to, że Portugalia wygra swoje spotkanie z Hiszpanią. Jeżeli tak się stanie, wystarczy nam wygrana z Grecją i wyjście z grupy będzie zapewnione. Mecz o awans już 15 marca o godzinie 17:00.

Bramki: Camacho (7′, 28′), Embalo (78′), Sobol (16′, 80′), Kiwior (35′)

Kartki: Żółte: Praszelik (30′), Kiwior (68′), Costa (74′), Walukiewicz (78′), Embalo (80+1′), Norkowski (80+1′)