Remis przy Reymonta

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:41
20 lut 2015, 22:26

Wisła Kraków zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 w ramach 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Bramki dla obu drużyn strzelali Paweł Brożek i Marcin Robak.

Wiślacy od początku przeważali, co w 24. minucie meczu udokumentował najlepszy snajper “Białej Gwiazdy”, Paweł Brożek wykorzystując świetne podanie Łukasza Burligi. Tą bramką Brożek zrównał się w liczbie goli z Henrykiem Reymanem i ma teraz tyle samo bramek co przedwojenna legenda Wisły – 109.

Wydawało się, że piłkarze z Krakowa spokojnie będą prowadzić grę, jednak w 42. minucie stało się dla nich coś najgorszego – błąd Macieja Sadloka wykorzystał Danielak, który dał się sfaulować w polu karnym Urydze. Do piłki postawionej na 11. metrze podszedł nie kto inny jak Marcin Robak i pewnym strzałem wyrównał wynik meczu.

Druga połowa to obraz szarpanej gry, swoje okazje miały obie drużyny, lecz żadna nie potrafiła poważniej zagrozić bramce przeciwnika. Najdogodniejszą z okazji miał Hernani, kiedy to w doliczonym czasie gry przestrzelił z ośmiu metrów.

Po 21 kolejkach Wisła zajmuje piątą pozycję z 33 punktami na koncie, zaś Pogoń jest 7. i ma cztery oczka mniej.