Remis reprezentacji U-18 na zakończenie turnieju w Rydze

29 mar 2016, 16:11

W ostatnim meczu towarzyskim turnieju Federation Riga Cup młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 18 zremisowała bezbramkowo z rówieśnikami z Łotwy, choć Polacy przez większą część meczu przeważali.

Był to ostatni mecz w towarzyskim turnieju Federation Riga Cup w którym gospodarze – reprezentacja Łotwy – podejmowali podopiecznych Rafała Janasa. We wcześniejszych spotkaniach biało-czerwoni ulegli Ukrainie (0:1) oraz zremisowali (1:1) z reprezentacją Norwegii.

W pierwszej połowie, tak jak w całym meczu, to Polacy byli stroną dominującą. Groźne ataki i ciekawe akcje nie przekształciły się jednak w gole. Ani biało-czerwoni, ani gospodarze nie potrafili poważnie zagrozić bramce przeciwników, co było przyczyną bezbramkowego remisu do przerwy.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Polacy mieli przewagę w posiadaniu piłki, która momentami sięgała 65%. Niestety ta statystyka nie ma znaczenia w piłce nożnej, liczą się strzelone gole, których dziś nie mieliśmy okazji oglądać.

Był to ostatni mecz polskiej reprezentacji w towarzyskim turnieju na Łotwie. W trzech rozegranych meczach udało się podopiecznym Rafała Janasa zgromadzić 2 punkty i zająć trzecie miejsce w całym turnieju.