“Polski” mecz w Serie A na remis. Skorupski i Milik w rolach głównych

1 maj 2023, 08:51

W meczu 32. kolejki Serie A Bologna zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Juventusem. Bohaterem byli Polacy – Łukasz Skorupski, który obronił karnego wykonywanego przez Arkadiusza Milika. Polski napastnik zdołał się jednak zrehabilitować.

Po tym, jak władze Serie A przywróciły Juventusowi odebrane na początku stycznia 15 punktów w ligowej tabeli, drużyna Massimiliano Allegriego wróciła do czołówki. Dwie z rzędu porażki Lazio sprawiły, że “Stara Dama” stanęła przed szansą na wskoczenie na fotel wicelidera.

Skorupski obronił karnego Milika

W niedzielne popołudnie Juventus nie miał łatwego zadania, bowiem grał na wyjeździe z dobrze dysponowaną w tym sezonie Bologną. Drużyna Łukasza Skorupskiego plasuje się na ósmym miejscu i przed meczem było jasne, że z pewnością napsuje krwi ekipie z Turynu.

W 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą celnego trafienia Riccardo Orsoliniego z rzutu karnego. 20 minut później do wyrównania w taki sam sposób mógł doprowadzić Arkadiusz Milik, ale jego słabe uderzenie z jedenastu metrów z łatwością obronił polski bramkarz.

Milik doprowadził do remisu

Choć Juventus nie był stroną przeważającą w tym spotkaniu, w drugiej połowie zdołał doprowadzić do wyrównania. W 61. minucie Arkadiusz Milik skorzystał z małego zamieszania w polu karnym i silnym strzałem doprowadzić do stanu 1:1. Polak zrekompensował się tym samym za pudło z jedenastu metrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Juventus nie skorzystał tym samym z potknięcia Lazio i z dorobkiem 60 punktów wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Bologna natomiast ma 45 punktów i znajduje się na ósmej pozycji.